iPad Pro za uplynulý kvartál predal viac než Microsoft Surface

Aj napriek tomu, že iPad Pro na police predajní dorazil až v polovici minulého kvartálu, tablet predal viac kusov než jeho konkurent v podobe Microsoft Surface za obdobie celých troch mesiacov. Podľa analytickej spoločnosti IDC predal iPad Pro 2 milióny kusov, zatiaľ čo tablet od Microsoftu len 1,6 milióna.

Obe tieto čísla sú však v prepadajúcom sa trhu s tabletmi veľkým úspechom. Obzvlášť v prípade Microsoftu, ktorého produktová rada Surface zaznamenala oproti minulému roku rast takmer 30 percent. Väčší a drahší Surface Pro bol taktiež úspešnejší ako jeho lacnejšia a kompaktnejšia varianta Surface 3.

Znamená to, že ľudia sú konečne pripravení na veľké tablety s prídavnými klávesnicami? Podľa IDC jednoznačne áno. Čoraz viac zákazníkov totiž tieto zariadenia volí ako náhradu svojich laptopov. A spolu s tým rastie aj dôraz na vysoký výkon, ktorý sa v tomto prípade stáva dôležitejším faktorom než samotná cena zariadenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Nové 5D optické disky; sú lepšie ako Blu-ray?

Aktuálne je čoraz viac využívaný internetový priestor, ako ukladanie na disky. A niet sa čomu diviť. Veď za cenu 2€ mesačne vám Google One ponúka rozšírenie úložiska z 15 GB na 100 GB. Svoje dokumenty tak môžete mať stále pokope bez zháňania diskov. Alebo za 99.99€ na rok, či 9.99€ mesačne máte 2TB miesta. Nová technológia by to však mohla zmeniť a my by sme sa tak mohli vrátiť ku skladovaniu súborov späť do reálneho sveta.