Google predstavil aplikáciu Motion Stills, vytvára GIFká z vašich Live Photos

Google práve predstavil najnovšiu aplikáciu pre iOS, pomocou ktorej budete môcť vytvárať GIF animácie a krátke filmy z pohyblivých Live Photos z vášho iPhonu 6s, 6s Plus a SE.

Motion Stills využíva špeciálnu stabilizačnú technológiu, pomocou ktorej nechá “zamrznúť” pozadie fotky, pričom zvyšok ostane pohyblivý. Vytvárať tiež môžete montáže z viacerých fotiek. Výsledné obrázky vo formáte GIF sa dajú ďalej zdieľať pomocou správ, či sociálnych sietí.

Live Photo pred a po spracovaní aplikáciou Motion Stills. Zdroj: Google

Na konvertovanie Live Photos do GIFiek už existuje viacero aplikácií, no výhodou riešenia od Googlu je jednoznačne jeho schopnosť separovať pohyblivé a nepohyblivé časti do jedného celku. Google vraví, že informácie, ktorá sa z aplikácie naučia budú možno v budúcnosti použité aj v službe Google Photos.

Motions Stills je dostupná exkluzívne na iOS a stiahnuť si ju môžete zadarmo na App Store.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
Apple GPT
pokračovanie článku

Apple chystá drastický upgrade Siri, za všetko môže nečakaný úspech ChatGPT

Najväčšiu vlnu ošiaľu už má GPT za sebou, neznamená to však, že sa na technológiu zabudlo. Hoci drvivá väčšina ľudí si technológiu len vyskúšala, pokročilí boti typu ChatGPT sú dnes využívaní profesionálmi, napríklad programátormi na vyhľadávanie chýb v kóde alebo analytikmi na pomoc pri vyhľadávaní informácií v mori internetu.