Apple si patentoval špeciálny Smart Cover so zabudovaným displejom

Applu bol dnes uznaný ďalší zo zaujímavých patentov. Tentoraz sa týka Smart Coveru pre iPad, ktorý by obsahoval zabudovaný, flexibilný displej.

K patentu Apple pridal nejedno využitie takéhoto príslušenstva. Od pomerne jednoduchých funkcií ako zobrazovanie notifikácií, pripomienok a poznámok v zavretom stave, cez ovládanie médií (napríklad filmov), až po sofistikované využitie ako obdobu externej klávesnice, či dokonca Wacom tabletu na kreslenie.

Screen_Shot_2016-05-10_at_10.03.46_AM.0.0 ipad-smart-cover-display Screen_Shot_2016-05-10_at_9.50.50_AM.0 Screen_Shot_2016-05-10_at_9.51.07_AM.0

Patent je už pomerne starý, spoločnosť oň požiadala ešte v roku 2011 – dávno pred predstavením väčšieho iPadu Pro a Apple Pencil – no už vtedy sa začali rodiť niektoré nápady, ktoré sa napokon stali realitou. Príkladom je napríklad multifunkčný Smart Connector, pomocou ktorého by sa takýto obal pripájal a čerpal energiu zo zariadenia. Ako alternatívu patent tiež popisuje zabudované solárne panely.

smart-connector-smart-cover-patent Screen_Shot_2016-05-10_at_10.03.00_AM.0

Zdá sa, že podobná technológia má do praktického produktu ešte ďaleko, no v budúcnosti možno takéto skutočne inteligentné obaly nahradia súčasné “Smart” covery a klávesnice.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iOS 18 bude zrejme podporovať tieto zariadenia

Tak ako každý rok, aj v 2024 nás čaká nová verzia operačného systému iOS. A ako tomu už býva, s rastúcimi nárokmi sa čas od času stane, že Apple ukončí podporu niektorých starších zariadení.
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
pokračovanie článku

iStores prináša prémiový zážitok z Apple produktov do novootvorenej predajne v bratislavskom Avione

iStores, najväčší predajca produktov Apple na Slovensku, otvára 22. marca 2024 v bratislavskom Avione prvú predajňu Apple Premium Partner (APP), ktorá je svojím konceptom, úrovňou služieb a zákazníckym zážitkom doposiaľ najbližšie k predajniam Apple Store. Jediný priestor svojho druhu na Slovensku ponúkne na ploche 250 m2 nielen širokú škálu produktov Apple, ale aj kompletný servis, poradenstvo a unikátnu zákaznícku skúsenosť prostredníctvom školení a workshopov v jedinečnom interiéri s prémiovým vybavením.