Ako Tim Cook našiel iPhone na tristo rokov starej maľbe

Tim Cook sa nedávno zúčastnil interview na Startup Feste v Amsterdame, kde okrem iného hovoril o budúcnosti SIM kariet, či význame Apple Watch. Zaujímavejšou však určite bola jeho úvodná anekdota o tom, ako objavil iPhone na obraze z roku 1670.

Deň pred rozhovorom sa Cook spolu s bývalou európskou komisárkou pre digitálnu agendu, Neelie Kroes, zastavil v Rijksmuseum v Amsterdame.

“V jednej chvíli sa Tim ponáhľa ku mne a vraví ‘Poď sa pozrieť, našiel som maľbu, na ktorej je iPhone!’ Zobral ma za ruku a ukázal mi Rembrandta, na ktorom bola osoba zdanlivo držiaca iPhone…”

Tim Cook vtipkujúc dodáva “Vždy som si myslel, že viem, kedy bol iPhone vynájdený, ale teraz si tým už nie som tak istý.” Následne publiku ukázali fotografiu danej maľby, nebolo na nej však priveľa vidno. Server The Next Web sa našťastie rozhodol obraz nájsť priamo na stránke holandského múzea a ako sa ukázalo, nešlo o Rembrandta.

Obraz s názvom “Muž podávajúci list žene vo vstupnej hale domu” namaľoval Pieter de Hooch v roku 1670. A aj keď predmet v mužovej ruke je očividne obyčajným listom, v kontexte dnešnej doby nie je vôbec prekvapujúce, že nám na um príde práve vreckový počítač v podobe smartfónu.

pieter-de-hooch-painting-iphone

Snímka obrazovky 2016-05-26 o 15.37.22

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť