Ako je na tom Netflix s obsahom v rôznych krajinách sveta?

Od januára je streamovacia služba Netflix dostupná takmer po celom svete, vrátane Slovenska. Ako je však na tom s jednotlivým obsahom?

Je všeobecne známe, že mimo Spojených štátov je ponuka filmov a seriálov slabšia. V najnovšej vlne krajín je však v porovnaní so západnými teritóriami takmer biedna. Podľa stránky uNoGS (unofficial Netflix online Global Search) je v USA na streamovanie dostupných vyše 5600 rôznych titulov. U nás je to len niečo cez tisíc.

netflix-helloWorld
Netflix je dostupný po celom svete, s výnimkou Číny, Severnej Kórei, Sýrie a Krymu.

Na Slovensku je v súčasnosti k dispozícii 1056 titulov, z toho 754 filmov a 302 seriálov. Česká republika je na tom podobne, streamovať môžu len 1053 titulov (754 filmov a 299 seriálov). Oficiálna mapka dostupnosti služby od Netflixu tak síce vyzerá pôsobivo, čo sa týka konkrétneho obsahu to však až také ružové zatiaľ nie je.

Pavol Rusnak na svojom blogu gk2.sk pomocou vyššie spomínanej databázy vytvoril zaujímavú interaktívnu mapku, na ktorej si môžete pozrieť, o čo všetko prichádzame. Najlepšie z dostupnosti obsahu okrem USA vyšlo Spojené kráľovstvo a Kanada, Južná a Stedná Amerika a v tesnom závese za nimi Austrália a Západná Európa.

Snímka obrazovky 2016-04-11 o 16.56.04
Obsahovo je na tom už inak. Interaktívnu verziu mapky nájdete na blogu gk2.sk

Ako ste na tom s Netflixom vy? Predplatili ste si službu aj napriek malému množstvu obsahu, alebo naopak využívate niektorú z VPN služieb? Podeľte sa v komentároch nižšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť