Z App Storu bol stiahnutý škodlivý klient pre Instagram, kradol používateľské heslá

Apple včera zo svojho App Store stiahol škodlivý program s názvom InstaAgent (celým názvom Who Viewed Your Profile – InstaAgent), ktorý používateľom údajne umožňoval sledovať, kto navštívil ich Instagramový profil. V skutočnosti však kradol používateľské heslá. Malware po stiahnutí a autorizovaní vášho Instagram účtu v textovom súbore odosielal jeho prístupové údaje na vzdialený server zvaný instagram.zunamedia.com, čo následne využil na zdieľanie spamových fotiek pod vašim menom.

Zaujímavé je, že Apple napriek prísnym kontrolám do svojho App Storu takúto aplikáciu vpustil. Ako však upozornil vývojár zo spoločnosti Peppersoft, ktorý malware objavil, na situácii je najviac alarmujúce, že program si stiahli stotisíce používateľov. Na App Storoch v Kanade a Anglicku bola v čase objavenia dokonca najsťahovanejšou bezplatnou aplikáciou.

topapps-instaagent

Ak náhodou patríte medzi ľudí, ktorí si aplikáciu stiahli, silne odporúčame ihneď ju vymazať zo zariadenia a zmeniť si prístupové heslo na vašom Instagram účte. Ak používate rovnaké heslá pre viac služieb, čo najskôr si zmeňte aj tie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Nové 5D optické disky; sú lepšie ako Blu-ray?

Aktuálne je čoraz viac využívaný internetový priestor, ako ukladanie na disky. A niet sa čomu diviť. Veď za cenu 2€ mesačne vám Google One ponúka rozšírenie úložiska z 15 GB na 100 GB. Svoje dokumenty tak môžete mať stále pokope bez zháňania diskov. Alebo za 99.99€ na rok, či 9.99€ mesačne máte 2TB miesta. Nová technológia by to však mohla zmeniť a my by sme sa tak mohli vrátiť ku skladovaniu súborov späť do reálneho sveta.