Vynútené zatváranie aplikácií váš iPhone nezrýchli

Ak aplikácia nereaguje, môžete vynútiť jej zatvorenie a to tak, že dvakrát rýchlo stlačíte tlačidlo Domov. Zobrazia sa vám malé ukážky naposledy použitých aplikácií, ktoré zatvoríte potiahnutím ukážky nahor. Táto funkcia je ale často využívaná v nesprávnych prípadoch v domnení, že vynútené zatváranie zrýchli chod zariadenia.

Toto je ale omyl. Aplikácie, ktoré sa vám zobrazia pri dvojkliku tlačidla Domov, nie sú otvorené. Režim je úsporný a má vám pomôcť pri navigácii a multitaskingu. Aplikácie vám tým pádom nemíňajú energiu batérie ani nespomalujú zariadenie, ako si mnohí môžu myslieť.

Môže sa stať, že niektoré aplikácie, ktoré sú zobrazené v tomto režime ešte stále bežia, pretože vykonávajú nejakú úlohu, no akonáhle ju dokončia, automaticky sa vypnú.

Vynútené zatváranie aplikácií často vôbec nie je potrebné a odporúča sa používať ho iba vtedy, keď aplikácia nereaguje.

Ak vás trápi výdrž batérie, momentálne najefektívnejší spôsob ako ju zvýšiť, je zapnúť úsporný režim alebo aplikácie vypnúť cez Nastavenia > Všeobecné > Osviežovanie apl. na pozadí.

app

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Čo chystá Apple na túto jeseň?

Už onedlho nás čaká predstavenie viacerých noviniek, ku ktorým vám teraz prinášame čerstvé info. Na čo sa môžete tešiť?