Triky, ktoré zjednodušia aktualizáciu iPhonu

Mnohí sa pri prechode na iOS 9 určite obávajú problémov, ktoré môžu vzniknúť pri aktualizácii systému hlavne na starších zariadeniach. Prešli si peklom pri prechode na iOS 8 a nato človek len tak ľahko nezabudne. Existuje ale niekoľko trikov, vďaka ktorým svoj iPhone pripravíte na aktualizáciu a vyhnete sa nepríjemnostiam.

Vyčistenie si zariadenia je prvá odporúčaná vec. Pre aktualizáciu potrebujete iba 1,5 GB priestoru, no možno už teraz nemáte vo svojom iPhone ani toľkoto voľného miesta. Preto si pred aktualizáciou presuňte fotografie, videá a ostatné súbory do Cloudu alebo počítača. S vyčistením zariadenia súvisí aj zálohovanie, ktoré sa odporúča raz za čas spraviť.

Buďte trpezliví a na aktualizáciu si nájdite čas. Podľa CNET môže stiahnutie a inštalácia trvať aj hodinu. iPhone sa počas toho nesmie vypnúť, preto sa uistite, že má dostatok energie. Uľahčenie aktualizácie kontrolou týchto pár vecí vám zabezpečí ľahší prechod do nového operačného systému

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?