Trend Micro: Siri je riziko bezpečnosti a súkromia pre užívateľov iOS

Podľa Trend Micro, špecialistov na IT bezpečnosť, osobný asistent Siri je rizikom pre majiteľov zariadení s iOS.

Výskumníci spoločnosti vravia, že v priebehu len 30 sekúnd môže hocikto využiť hlasové rozpoznanie na prístup k dátam v zariadení, dokonca aj bez hesla. Keď raz niekto prenikne do zariadenia, hlasové príkazy môžu byť použité na prístup ku menám, číslam, kalendárom a ďalším súkromným veciam.

,,Hackeri môžu teraz vtrhnúť do vašej fyzickej reality,” vraví Tom Kellermann, šéf kyberbezpečnosti, Trend Micro. “Keď raz vstúpia do zariadenia, ostanú prítomní vo vašom živote s vami.”

Ďalej spomenul, že príkazy ako “Where is my location” alebo “Call… (meno)” majú výrazný vplyv na súkromie. Ak sa chcete pred podobnými útokmi chrániť, Trend Micro radí vypnúť Siri, keď je telefón uzamknutý.

Dá sa tak urobiť cez Nastavenia > Touch ID & Passcode > Siri

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.