Osvojovanie iOS 9 sa zrýchlilo, má ho 70 % zariadení

Apple aktualizoval štatistiku, ktorá zobrazuje osvojovanie si nového iOS 9. Dáta, získané na základe prístupov do App Store, ukazujú, že až 7 z 10 zariadení má iOS 9. Pre porovnanie, len pred dvoma týždňami štatistika ukazovala 67 % užívateľov s iOS 9.

Trojpercentný nárast je spôsobený najmä upgradom na novší iOS, lebo štatistika zaznamenala pokles používania iOS 8 z 24 % na 22 %, zatiaľ čo skoršie iOS sa nachádzajú na 8 % zariadení, čo je pokles o jedno percento.

A ako je na tom Android?

Android Marshmallow je vo svete Android zariadení malou škvrnou, nachádzajúcou sa len na 0,3 % telefónov a tabletov. Pre poriadok vecí treba podotknúť, že Android 6.0 Marshmallow je verejnosti prístupný len menej ako dva mesiace.

V skutočnosti, kombinácia Android Marshmallow, Lollipop a KitKat sa dohromady nachádza na 63,7% spomedzi všetkých Android zariadení. Tieto dáta sú priamo od Google, ktorý po dobu 7 dní skúmal pripojenia do Play Store.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.