Nintendo čoskoro predstaví svoju prvú hru pre iPhone

Nintendo so strategickým partnerom DeNA už skôr oznámili zámer vyrobiť a uverejniť viacero mobilných hier pre iOS a Android. Nintendo po prvýkrát nechá, aby jej “duševný majetok” premenil na hru do mobilných zariadení niekto iný ako samotný výrobca konzol. Wall Street Journal informoval, že prvá hra by mala byť oznámená už čoskoro.

Do marca 2017 by Nintendo malo vydať 5 hier pre smartfóny a táto bude prvou z nich. Firma je zahnaná do kúta, lebo jej finančná situácia je zlá a Nintendo zotrvávva v segmente, ktorý postupne slabne. Svojim posunom na pôdu hier pre smartfóny sa snaží prekryť straty, no vo veľkej konkurencí to bude mať ťažké.

Nie je jasné, s ktorou postavičkou sa budú snažiť zaujať ako prvou, no s najväčšou pravdepodobnosťou sa nebude jednať o Mária ani Luigiho. Na druhú stranu, stali sa už aj väčšie prekvapenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Nové 5D optické disky; sú lepšie ako Blu-ray?

Aktuálne je čoraz viac využívaný internetový priestor, ako ukladanie na disky. A niet sa čomu diviť. Veď za cenu 2€ mesačne vám Google One ponúka rozšírenie úložiska z 15 GB na 100 GB. Svoje dokumenty tak môžete mať stále pokope bez zháňania diskov. Alebo za 99.99€ na rok, či 9.99€ mesačne máte 2TB miesta. Nová technológia by to však mohla zmeniť a my by sme sa tak mohli vrátiť ku skladovaniu súborov späť do reálneho sveta.