Niektoré Instagram aplikácie tretích strán stratia prístup k feedu

Za tie roky, čo existuje Instagram, sa na trhu vytvorilo obrovské množstvo aplikácií, ktoré sú doplnkami Instagramu a umožňujú rôzne úpravy, zdieľanie na Instagram alebo majú prístup k jeho feedu (zdroju s aktualizovaným obsahom). Práve tie, ktoré majú prístup k Instagram feedu budú zmenou API (rozhranie pre programovanie aplikácií) postihnuté najviac. Prístup k feedu im už nebude umožnený.

Pre aplikácie a ich užívateľov to môže znamenať väčšie zmeny, pretože niektoré Instagram aplikácie tretích strán už možno vôbec nebude možné využívať. Instagram do 3. decembra preskúma všetky aplikácie majúce prístup k API. Ak nájdu problém, vývojári aplikácií budú mať čas do júna budúceho roka na nápravu a získanie povolenia.

Tim Johnsen, tvorca Instagram aplikácie pre Apple TV Tangram sa k zmene vyjadril takto:

Instagram včera oznámil niektoré zásadné zmeny v API. Rešpektujem toto rozhodnutie, je to ich produkt a chcú ho mať skvelý…..počas nasledujúcich mesiacov idem spraviť niekoľko zmien v Tangrame, tak aby spĺňal požiadavky Instagramu.

Dôvody, prečo Instagram zaviedol dané opatrenia sa týkajú hlavne ochrany užívateľov a zachovania jasnej predstavy o tom, kde je obsah zdieľaný a videný.

Ktorých aplikácií sa táto zmena dotkne sa teda dozvieme až budúci rok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.