iOS: Hra pre deti o ekológii a priateľstve s možnosťou vlastných úprav príbehu

„Yuri a Lietajúca sépia na Korytnačom ostrove” je preklad názvu aplikácie, cez ktorú si môžu deti upravovať rozprávku podľa svojej predstavy. Aplikácia je kombináciou obrázkovej knižky, animovaného príbehu a vzdelávacej hry.

Hlavného hrdinu príbehu, Yuriho, si deti vytvoria podľa seba. Môžu mu dať rôzne účesy, tóny pleti, farbu očí, oblečenie. Dokonca si ho smú premenovať alebo zmeniť na dievčenskú postavu.

Do príbehu je možné zakomponovať aj vlastné zvukové nahrávky. Napríklad nahrať svojich rodičov alebo seba.

yuri2 yuri3

Hlavný príbeh

Hlavný príbeh sa odohráva na pláži na Korytnačom ostrove. Yuri jedno ráno zistí, že celá pláž je pokrytá odpadkami. Pláž samozrejme nenechá špinavú, začne ju čistiť so svojimi novými kamarátmi. Medzi odpadkami nájde aj Lietajúcu sépiu, ktorú zachráni pred potupnou smrťou.

Celá hra učí deti k rešpektu, pomoci iným, pomoci planéte a k hodnote priateľstva. Obsahuje aj vzdelávacie tipy pre rodičov. Bonusom sú piesne či hádanky. Jediným nedostatkom je, že aplikácie je iba v angličtine a španielčine. Na druhej strane si pri nej deti môžu precvičiť cudzie jazyky. Je vhodná už od 1 roku dieťaťa.

Stiahnite si aplikáciu za 3,99 EUR cez App Store.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aké hry podporujú Apple M1?

M1 Pro a M1 Max svojím výkonom určite ohúria. Ako sa ale správajú nové čipy z dielne Apple pri hrách? Tie sú, takisto ako iné komplexné programy náročné na hardvér, aj keď trocha iným spôsobom. Ako si nové čipy M1 dokážu poradiť s hrami a aké výkony dosahujú pri viacerých AAA herných tituloch?