Dropbox zruší svoje aplikácie Mailbox a Carousel

Dropbox plánuje zrušiť svoju aplikáciu Mailbox 26. februára a aplikáciu Carousel, ktorá slúži na menežment aplikácií, 31. marca. Túto informáciu uverejnila firma na ich blogu v pondelok.

Spoločnosť sa namiesto toho zamerá na zjednodušenie spôsobu, akým ľudia spolupracujú. Dve funkcie sa presunú z Carousel späť do Dropboxu – zdieľané albumy a šetrenie miestom.

Carousel mal problém s upútaním pozornosti, ale Mailbox bol svojho času extrémne populárna iOS aplikácia. Dropbox kúpil pôvodného vývojara za približne 100 mil. amerických dolárov v roku 2013.

Dropbox, prvý populizátor myšlienky ukladania dát na cloude, musí v súčasnosti tvrdo bojovať o prežitie, lebo do jeho segmentu vstúpili giganti ako Microsoft, Google, box.net a Apple. Dropbox ponúka zadarmo 2 GB miesta na cloude, čo je však oveľa menej ako 15 “voľných” GB na Google Drive alebo Microsoft OneDrive, dokonca menej ako Apple iCloud, ktorý ponúka 5 GB.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.