Čoskoro sa bude dať iPhone ovládať aj s rukavicami

Nakoľko prišla zima, bolo by výborné,ak by Apple umožnil používanie iPhonu aj s rukavicami na rukách, podobne ako to ponúkajú iní výrobcovia, ako napríklad Samsung.

Na základe prihlášky patentu, ktorá bola zverejnená zrejme nebudeme čakať dlho. Apple vyvinul niečo, čo nazýva “Glove Touch Detection” Tento patent by v podstate umožnil pracovať na dotykovej obrazovke aj v prípade, keď užívateľov prst delí od displeja prekážka, napríklad rukavica.

Apple si dáva patentovať množstvo vynálezov, no toto je technológia, ktorú by mali dostať do svojich zariadení čo najskôr. Samsung totižto predstavil podobnú inováciu už v roku 2013, spolu s predstavením Galaxy Note 3. V súčasnosti je jedinou alternatívou použitie špeciálnych rukavíc, ktoré sú určené na prácu s dotykovým displejom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.