Čo si zamestnanci Apple naozaj myslia o jeho firemnej kultúre

Apple má povesť extrémneho tajnostkára. Nemá tajnosti len pred verejnosťou, ale aj medzi samotnými zamestnancami. Napriek tomu sa zopár informácií dostalo von. Tu je ich stručný prehľad.

Justin Maxwell, dizajnér užívateľského rozhrania sa o Apple vyjadril nasledovne: ,,Prvé pravidlo Apple je nehovoriť o ňom…”

Dave Black, ktorý pôsobil na viacerých pozíciách, povedal, že ,,Diskrétnosť je súčasťou Apple kultúry…”

former-director-of-ios-apps-nitin-ganatra-emails-come-through-at-all-hours

Iní zamestnanci zas hovorili o neustálom stopercentnom nasadení. Nitin Ganatra, bývalý riaditeľ vývoja iOS aplikácií povedal, že dostávať e-maily od Jobsa v akejkoľvek nočnej hodine bolo bežné. A ešte bežnejšie bolo hneď na ne odpovedať, čo potvrdil aj bývalý riaditeľ vývojárskeho tímu Safari, Don Melton.

Jeden z anonymov sa vyjadril, že v Apple panuje paranoidný manažment, disrešpekt a neustále napätie. Alebo, že o všetkom vraj rozhoduje marketingový tím.

anonymous-employee-the-cafe-is-awesome

Viacerí sa ale zhodli, že v Apple všetko funguje na sto percent a to dokonca aj v kampuse či v kaviarni. ,,Apple kampus je úžasné miesto so skvelou kaviarňou. Môžete si vybrať zo sushi, mexickej kuchyne, alebo si spraviť sendvič či šalát. Všetko beží na sto percent.”

Tieto i iné zaujímavé vyjadrenia k Apple kultúre nájdete v článku od Business Insider.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť