Ako sa predáva iPad Pro? Odhady naznačujú na milión kusov za mesiac

Najnovší iPad Pro je pokusom Applu zvýšiť záujem o upadajúce predaje ich línie tabletov a podľa všetkého sa zdá, že plán vychádza. Analytická spoločnosť RBC Capital Markets odhaduje, že Apple predá milión kusov iPadu za mesiac, teda približne 1,7 milióna do konca štvrtého kvartálu 2015.

Ide pritom o tú konzervatívnejšiu predpoveď. Ešte pred týždňom sa hovorilo o sume 2 a pol milóna kusov za kvartál. Pri cene 799 dolárov za najnižší model činia zisky Applu v priemere 200 dolárov na jeden predaný tablet – to znamená, že za najbližšie tri mesiace by spoločnosť mohla za iPad Pro utržiť 600 miliónov dolárov čistého zisku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.