Ako odinštalovať Flash Player z vášho Macu? 

Kvôli chybe v programe, Adobe Flash Player môže znamenať pre váš Mac bezpečnostné riziko. Hackeri vedia využiť Flash Player a dostať počítač pod kontrolu. Adobe aktívne pracuje na odstránení chyby.

Ak si však chcete byť istý tým, že vám nič nehrozí, tu je návod na odinštalovanie Adobe Flash Playeru z Macu.

Ako prvé treba stiahnúť konkrétnu verziu uninstallera pre vašu verziu Macu. Verzia Mac OS X sa dá overiť tak, že kliknete na znak Apple v ľavom hornom rohu a potom zvolíte možnosť “o tomto Macu”.

Keď stiahnete uninstaller pre vašu verziu OS X, otvorte ho a vyberte možnosť uninstal.

Následne si program vyžiada overenie užívateľa. Po zadaní správneho hesla sa ukáže okno, ktoré žiada zatvorenie všetkých internetových prehliadačov (Pokiaľ nejaký máte otvorený). Môžete ich vypnúť samostatne alebo to môžete nechať na uninstaller kliknutím na Force Close All. Následne sa Flash Player odinštaluje.

Keď je odinštalovanie dokončené, Adobe radí odstrániť z počítaču ešte zopár zložiek. Dostanete sa k ním takto:
1. Otvorte Finder
2. V hornej lište stlačte “Prejsť”

3. Držte Alt na klávesnici a zvoľte možnosť “Knižnica” (ak Alt nie je stlačený, možnosť “knižnica” sa nezobrazuje)

4. Vymažte tieto dva priečinky:

-/Knižnica/Preferences/Macromedia/Flash Player
-/Knižnica/Caches/Adobe/Flash Player

Teraz je program odinštalovaný a váš počítač by mal byť o čosi bezpečnejší. Pokiaľ si budete chcieť znova nainštalovať Adobe Flash Player, stiahnite si najnovšiu verziu priamo zo stránky Adobe. Sťahovať to z iných stránok je nad mieru rizikové.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.