Apple si predĺžil exkluzívne práva na zliatinu Liquidmetal do februára 2015

Apple si predĺžil exkluzívne práva na používanie špeciálnej zliatiny Liquidmetal až do februára 2015. Pôvodne získal exkluzívne práva na použitie v spotrebnej elektronike už v roku 2010, no zatiaľ túto licenciu širšie nevyužil. Doposiaľ ju vyskúšal len na nástroj určený na vyberanie SIM karty, ktorý bol priložený k predchádzajúcim generáciám iPhonov. Špekuluje sa, že Apple by mohol tento materiál použiť na batérie, skrutky či iné komponenty svojich produktov. Jeden z tvorcov materiálu však v roku 2012 poznamenal, že materiál ešte nedospel do takého štádia, a Apple bude musieť investovať ešte 300 až 500 miliónov USD, kým ju bude schopný použiť v hromadnej výrobe. Z časového hľadiska to odhadoval na tri až päť rokov. Ďalšou možnosťou je, že si Apple nechá tento materiál na prelomový produkt, ktorý bude ťažko imitovateľný. Viac informácií o tomto materiáli ponúkajú oficiálne stránky.

Materiál Liquidmetal Technologies je silný a elastický zároveň. Zdroj: Liquidmetal Technologies

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iPhone 17 Air bude najtenší mobil od Apple, obdrží externú batériu

Zdá sa, že štvrtý variant iPhonu je prekliaty. Dve generácie mini modelov mali len nízku popularitu, a za nimi nasledujúce modely Plus mali údajne ešte nižšiu popularitu. Firma tak po troch generáciách plánuje vyradiť z portfólia aj tieto a na miesto "štvorky" nastúpi iPhone 17 Air.
pokračovanie článku

Apple vyvíja novú verziu Xcode s Claude AI

Apple v súčasnosti robí všetko preto, aby dobehol zvyšok technologického segmentu v oblasti umelej inteligencie. Keďže sa však firma nemôže spoliehať na terajšiu podobu Siri a Apple Intelligence, musí spolupracovať s inými firmami.