Telekom zdvihol cenu 16 GB iPhone 4S na 749 eur

Týždeň po uvedení iPhone 4S na trh zdvihol Telekom (T-Mobile) cenu základného 16 GB modelu o 140 eur. Namiesto 609 eur tak za nový telefón od Apple zaplatíte 749 eur. Ceny platia pre webový obchod aj pre kamenné predajne mobilného operátora. Na vine sú podľa hovorcu Telekomu Michala Korca malé zásoby a to, že operátor sa snaží uprednostniť svojich verných zákazníkov:

„Naša spoločnosť pristúpila k zvýšeniu ceny z viacerých dôvodov, jedným z nich je aj množstvo dodaných kusov od výrobcu. Radi sme ponúkli zaujímavú cenu pre prvých zákazníkov, ktorí prejavili okamžitý záujem o novinku. Zároveň platia rovnaké ceny pre kúpu iPhone 4S s mesačným paušálom, t.j. pre zákazníkov, ktorí si u nás súčasne kupujú aj našu službu a budú využívať novinku práve v našej sieti.“

Telekom bol prvý slovenský operátor, ktorý zverejnil, koľko si bude za nový smartfón pýtať. OrangeO2, ktoré cenu prezradili až potom, ponúkli základný model o 81, respektíve 151 eur drahšie. Po zvýšení cien v Telekome ponúka na Slovensku najvýhodnejší nedotovaný telefón Orange, kde stojí 16 GB variant 690 eur. V Českej republike stojí v Apple Online Store základný model 578 eur, v susednom Rakúsku je to 629 eur.

64 GB variant v ponuke nie je

Telekom pôvodne oznámil, že do jeho ponuky bude zaradený 16 GB a 64 GB model iPhonu 4S. Variant s najväčšou kapacitou ale nakoniec nepredával, keďže ho od Apple nedostal. To sa možno časom zmení.

Konkurenčné O2 ponúka tiež len 16 GB model. Orange aj 32 GB, ale chýba mu základná verzia v bielej farbe.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend