Nová funkcia v iOS 5 zabezpečuje prenos informácií z ID3 tagu pri prehrávaní hudby cez Bluetooth

iOS zariadenia od verzie iOS 3 disponujú možnosťou streamovať hudbu cez Bluetooth. Táto funkcia sa hodí napríklad v autách, kde je okrem prehrávania hudby v autách so zabudovanou handsfree sadou možné ovládať hovory či navigáciu cez ovládacie prvky auta. iPhone pritom môže byť vo vrecku či v kabelke, prípadne sa môže dobíjať. Jednou z prvých značiek, ktoré ponúkali takúto integráciu s iPhonom bol Mercedes-Benz už od jeho prvej verzie. Mercedes-Benz ponúka špeciálne kolísky, do ktorých je možné iPhone zasunúť.

Mercedes iPhone  

Automobily značky Mercedes patrili medzi prvé, ktoré ponúkali integráciu  s iPhone. Zdroj: macblog.sk

Po vydaní iOS 4 sa objavili problémy s prenosom mien kontaktov v telefóne do systému v aute, ktorý si mohli všimnúť práve majitelia áut značky Mercedes. Problém bol nakoniec vyriešený v aktualizácii iOS 4.1 po spolupráci medzi Apple a Mercedes-Benz, o čom sme svojho času písali aj na našich stránkach.

Prius  

Prehrávanie hudby cez bluetooth využíva napríklad Toyota Prius (na  obrázku). Zdroj: tuaw.com

iOS 5 túto funkciu ďalej rozširuje, keď cez Bluetooth pri prehrávaní hudby prenáša navyše aj meno interpreta, názov piesne a názov albumu z ID3 tagu súboru. Používateľ tak už nebude na displeji svojho automobilu (resp, iného zariadenia, do ktorého bude hudbu streamovať) vidieť len vágne „track xxL“.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend