iTunes Match je už dostupný aj na Slovensku

Služba iTunes Match, ktorá umožňuje synchronizovať hudbu cez iCloud, je už dostupná aj u nás. Po tom, ako Apple v novembri spustil novinku v USA, teraz pridal aj ďalších šestnásť, prevažne európskych krajín. Medzi nimi je, prekvapujúco, aj Slovensko.

iTunes Match vám za poplatok 24,99 eur ročne (v USA je to 24,99 dolárov), dovolí nahrať vašu hudbu z iTunes na iCloud. Odtiaľ si ju môžete jednoducho cez internet stiahnuť kedykoľvek do ktoréhokoľvek z vašich zariadení. Hudba nemusí byť iba zakúpená z iTunes Store, ale aj stiahnutá z CD nosiča. Služba sa aktivuje v Quick Links sekcii na titulnej stránke iTunes Store.

Používateľom Apple sprístupní na zariadenia hudbu vo vysokej kvalite 256 kbps, aj v prípade, že sa v ich knižnici nachádza len záznam v nižšej kvalite. Zúfať nemusíte ani v prípade, že sa pesnička z vašej knižnice v širokej databáze iTunes Store nenachádza — v takom prípade sa na iCloud nahrá záznam priamo z vášho disku.

iTunes Match

iTunes Match nie je klasickou streamovacou službou, ako napríklad Spotify, keďže pesničku musíte mať v knižnici a po prehraní sa vám uloží na zariadení. Na jeden účet podporuje iTunes Match maximálne 25-tisíc piesní, čo je približne 1700 albumov. Počet zariadení je obmedzený na desať kusov.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend