Galaxy Tab 10.1 sa opäť môže predávať v Európe, rozhodol súd, Apple naviac manipuloval dôkazmi

Karta v spore Samsungu a Apple sa obracia. Len minulý týždeň nemecký súd predbežným opatrením zakázal predaj tabletu Samsung Galaxy Tab 10.1 takmer v celej Európskej únii. Včera svoje rozhodnutie ale prehodnotil a predaj opäť povolil, zákaz platí už len na Nemecko. Dôvodom je to, že súd prekročil svoje právomoci. Keďže Samsung je kórejská firma, nie európska, zakázať predaj jej produktov nie je v Európskej únii také ľahké. V súdnom spore boli zapletené dve firmy, kórejský Samsung a jeho nemecká pobočka, omyl teda pravdepodobne vznikol preto.

Zákaz, ktorý bol vydaný 9. augusta, vyvolal veľmi rozporuplné reakcie. Apple na nemeckom súde Landgericht Düsseldorf obvinil Samsung, že jeho Galaxy Tab 10.1 je imitácia iPadu. Keďže predložil presvedčivé dôkazy, súd vydal predbežný zákaz predaja tohto zariadenia na väčšine územia Európskej únie, až dovtedy, kým neprebehne skutočný súdny spor a o veci sa nerozhodne definitívne.

Apple upravil fotku Galaxy Tabu

Okrem toho, že predbežný zákaz stratil svoju platnosť, vyplávali ohľadne sporu aj ďalšie informácie. Holandský server Webwereld odhalil, že 28-stranová sťažnosť, ktorá bola Applom predložená na nemecký súd, nebola celkom v poriadku. Fotografia Samsung Galaxy Tabu 10.1 je na nej totiž mierne roztiahnutá, tak, aby to vyzeralo, že sa viac podobá na iPad.

Kým v skutočnosti má Galaxy Tab 10.1 pomer strán 16 na 9 a Apple iPad 4 na 3, v predloženom dokumente vyzerajú takmer totožne. Zatiaľ nie je známe, či bola manipulácia obrázku úmyselná, alebo len náhodná. Rovnako nepoznáme reakciu súdu na tento prešľap, aj keď pravdepodobne pre Apple nebude priaznivá.

Samsung Galaxy Tab 10.1 a iPad

Foto: Slashgear, Webwereld

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend