Aktivujte si Personal hotspot v iPhone aj na O2 alebo akomkoľvek inom operátorovi

Najpopulárnejšou funkciou nového iOS 4.3 na iPhone 4 je bez debaty Personal hotspot, teda možnosť zdieľania internetu cez Wi-Fi sieť na iné zariadenia. Avšak naneštastie, rovnako ako klasický tethering predstavený takmer pred necelými dvoma rokmi, funkcia nemusí fungovať všetkým a na každom operátorovi. Problémy hlásia okrem zákazníkov niekoľkých českých operátorov aj zákazníci O2 Slovensko, napriek tomu, že firma už od minulého roka oficiálne telefón predáva a podobné funkcie sprístupňuje na ostatných zariadeniach. Máme však dobrú správu — aktivovať si službu je veľmi jednoduché s akýmkoľvek operátorom.## 1. Krok: nastavenie siete

Služba Personal hotspot je podporovaná len na iPhone 4 s iOS 4.3 alebo vyšším, ako prvé teda skontrolujte, či spĺňate túto kombináciu hardvéru a softvéru. Potom otvorte aplikáciu Nastavenia a časť Všeobecné → Sieť. Tam by sa na telefóne, ktorý nie je blokovaný na jedného operátora, mala nachádzať položka Mobilná dátová sieť. Po jej zvolení sa vám otvorí nastavenie všetkých detailov, pomocou ktorých využíva telefón dátové služby. Nás bude zaujímať časť Zdieľanie internetu, ktorá sa nachádza v dolnej časti zoznamu.

Do poľa APN vpíšte hodnotu vášho operátora. Pre O2 je to o2internet (v prípade, že máte neobmedzený balík dátových služieb, môžete použiť rovnako aj hodnotu internet), pri ostatných operátoroch býva najčastejšie používané práve internet. Hodnotu vždy nájdete aj na webovej stránke operátora.

Ak položku Mobilná dátová sieť v telefóne nemáte,  budete ju musieť najprv odkryť. Zrejme najjednoduchší spôsob je  navštíviť z iPhonu webovú stránku help.benm.at a vygenerovať si nový špecifický  profil. Po jeho nainštalovaní by ste už mali v oddelení Všeobecné →  Sieť položku Mobilná dátová sieť vidieť

Personal hotspot Personal hotspot

2. Krok: sprístupnenie hotspotu

Teraz musíte nechať iPhonu chvíľu, aby mohol prijať zmeny. Môžete napríklad vchádzať a vychádzať na obrazovku Sieť (a ak by to trvalo dlho, môžete skúsiť aj vypnúť a zapnúť telefón). Čoskoro sa zjaví pod voľbou Dátový roaming voľba Zdieľanie internetu.

Personal hotspot

3. Krok: zapnutie zdieľania

Jediné, čo stačí teraz urobiť, je zvoliť novú položku Zdieľanie internetu, nastaviť požadované heslo a zapnúť. Horný panel sa rozsvieti na modro, čo symbolizuje aktívne zdieľanie internetového pripojenia. Názov Wi-Fi siete je určený podľa názvu telefónu, ktorý môžete upraviť cez iTunes.

Personal hotspot

Ak sa vám bude zdať internet od O2 pomalý, nie je to  chyba vášho prijímača. Tretí slovenský operátor funguje narozdiel od  Orangu a Slovak Telekomu (T-Mobile) len na sieti druhej generácie Edge, nie 3G.  Treťogeneračnú sieť plánuje O2 v obmedzenej komerčnej prevádzke spustiť  až v máji.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend