Zakladateľ Sygicu sa stal podnikateľom roka 2009 v SR

TLAČOVÁ SPRÁVA, Bratislava 18. 2. 2010 | Podnikateľom roka 2009 Slovenskej republiky sa stal Michal Štencl, predseda predstavenstva Sygic, a.s. Prestížne ocenenie si na slávnostnom ceremoniáli v bratislavskom Hoteli Carlton Radisson BLU prevzal z rúk vedúceho partnera Ernst & Young Stana Jakubeka, vyhlasovateľa súťaže.

Michal Štencl (30) už odmalička inklinoval k technike a programovaniu. Ako šesťročný po návrate z Malty, kde rok pracovne pôsobil jeho otec, začal programovať na Commodore 128. Už vtedy pochopil, že jeho domovom je Slovensko, a keď niečo dosiahne, musí to byť zo Slovenska. Vyštudoval Ekonomickú univerzitu v Bratislave, odbor hospodárska informatika. Počas školy sa zameral na vytvorenie novej operačnej platformy pre mobilné zariadenia, keďže v tom čase veľké firmy o tento sektor ešte nejavili väčší záujem. V roku 2004 založil firmu Sygic, s.r.o., ktorá od samého začiatku vyvíja navigačný softvér. Ich produkt sa dostáva viac do povedomia a pravidelne sa zúčastňuje v silnej štvorke na odborných testoch spolu so svetovými menami v oblasti navigácie, ako sú TomTom, Garmin a Navigon. V minulom roku sa stali prvou firmou, ktorá priniesla plnohodnotnú navigáciu pre Apple iPhone a nové Nokia Maemo zariadenia, ako aj jednou z mála podporujúcich operačný systém Android. V súčasnosti má Michal Štencl tridsať rokov a profesionálne úspech, ktorý si zaumienil, zatiaľ nedosiahol. Verí, že sa to čoskoro zmení.

Sygic, Michal Štencl, podnikateľ roka 2009

„Za úspechom našej spoločnosti stoja najmä ľudia, ktorí v nej pracujú, ich odhodlanie, zápal a schopnosti. Som nesmierne hrdý, že môžem pracovať po boku tých najšikovnejších v našom odbore. Mojou najväčšou výzvou je vytvoriť produkt, ktorý by ľudia používali každodenne na celom svete a pomáhal by im stretnúť sa tam, kde by to vôbec nečakali,“ hovorí Michal Štencl, držiteľ titulu Podnikateľ roka 2009 Slovenskej republiky.

Peter Zálešák, predseda poroty a víťaz tretieho ročníka súťaže Podnikateľ roka 2008, rozhodnutie poroty komentuje takto: „Porota posudzovala viac ako 30 podnikateľských príbehov. Kritériami boli osobnosť podnikateľa, jeho podnikateľský príbeh, strategická orientácia a tiež finančné výsledky. Podnikateľ roka Michal Štencl je príkladom mladého podnikateľa s jasnou víziou a jeho firma Sygic je rýchlorastúca spoločnosť s celosvetovou pôsobnosťou a inovačným produktom, ktorý sa presadil vo svete moderných technológií.“

„Podnikatelia významne ovplyvňujú hospodárske prostredie a sú nositeľmi pokroku všade na svete. Dúfame, že prostredníctvom súťaže podporíme ďalší rozvoj podnikania na Slovensku. Veríme, že víťazstvo zvýši ocenenému podnikateľovi a jeho firme renomé a že bude inšpiráciou pre tých, ktorí majú talent a vlastnú víziu, aby nabrali odvahu a začali podnikať,“ hovorí Stan Jakubek, vedúci partner Ernst & Young Slovenskej republiky.

O súťaži Podnikateľ roka

Súťaž Entrepreneur of the Year® prvýkrát vyhlásila spoločnosť Ernst & Young v roku 1986 v Spojených štátoch amerických. V roku 2009 sa konali národné kolá vo viac ako 40 krajinách celého sveta, pričom medzi ne patria aj krajiny susediace so Slovenskom – Poľsko, Maďarsko, Česká republika, Rakúsko a Ukrajina. Všetci národní víťazi spolu súťažia o titul World Entrepreneur of the Year. Najbližšie celosvetové finále sa bude konať v Monte Carle v júni 2010, na ktorom bude reprezentovať Slovensko aj držiteľ titulu Ernst & Young Podnikateľ roka 2009.

komentáre
  1. Stefan: To by na Slovensku museli byt lepsie podmienky. Myslim, ze viac penazi do skolstva by tomu neublizilo ale to sa pri “krcmovych” reciach nevyriesi.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.