VLC čoskoro dostupné aj na iPad

Vývojárska firma Applidium informuje, že obľúbený videoprehrávač VLC bude čoskoro dostupný aj pre iPad. „Po niekoľkých mesiacoch portovania sme hrdí, že môžeme ohlásiť vypustenie VLC pre iPad,“ píše firma na svojom blogu. Aplikácia má byť dostupná budúci týždeň. Aj keď port nevyvíja spoločnosť VideoLAN, tak ako verziu pre počítač, aplikácia bude dostupná zadarmo. Podľa uverejnených obrázkov vyzerá veľmi podobne, ako štandardné rozhranie na prehrávanie videa.

VLC je vďaka svojej širokej podpore formátov a kodekov jeden z najobľúbenejších multimediálnych prehrávačov na počítač. iPad naopak podporuje iba formát MP4. Mnohí by teda podobný program ocenili.

Vynárajú sa však aj otázky, či Apple program prepustí cez svoju povoľovací proces. Vzhľadom na to, že podobná aplikácia prehrávajúca Divx a Xvid súbory sa už v App Store nachádza, je celkom možné, že uverejnené bude aj VLC.

komentárov
  1. Netreba zabúdať, že iPad má výdrž pri prehrávaní 10 hodín HD filmov, preto, lebo formáty sú akcelerované. Ak umožní VLC prehrávať .mkv a  HD formát, je možné, že tých 10 hodín práve nebude 10 ale tak 5 až nie menej… 

  2. Som zvedavý, či to prejde v App Store. Ja osobne používam free aplikáciu ZumoCast, ktorá prehráva všetky formáty (.mkv, .avi, .mp4…) na iPade v plnom rozlíšení…takisto aj na iPhone/iPode. Veľmi praktický sync s PC, netreba nič konvertovať.

  3. VLC je kvoli podpore formatov mojm oblubenym prehravacom videa. Na iPad by som si ho stiahol tiez. Ja ich nepouzivam, ale podpora titulkov by bola dobra.

  4. existuje OPlayer, dokaze prehrat na iPhone asi vsetko okrem RTP/RTSP streamov (je na AppStore), ak VLC pre iPad, mozno iPhone to bude zvladat, tak uz mi nebude chybat asi nic :) ..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť