V Prahe prebehol Apple EDU, Education Leadership Summit

Inzercia | Neďaleko za hranicami Slovenska, v Prahe, sa v dňoch 26. až 28. 3. 2010, konalo celosvetové stretnutie všetkých tých, ktorí sa zameriavajú na inovatívne metódy vo vzdelávaní a majú niečo dočinenia so zariadeniami od spoločnosti Apple. Akcia mala názov Apple Education Leadership Summit. Dôležitosť tohoto stretnutia zvýrazňovala aj prítomnosť osoby Johna Coucha, viceprezidenta Apple Inc. pre vzdelávanie, ktorý so svojím organizačným tímom túto akciu zastrešoval. Za našu spoločnosť TRACO Computers s.r.o. bol pozvaný Andrej Kusenda, ktorý má u nás na starosti oblasť školstva.

Apple si vybral viac ako vhodné prostredie pre toto stretnutie. Slávnostné otvorenie summitu sa uskutočnilo na Pražskom hrade v Lobkowiczovom paláci. Na slávnostnej recepcii privítal účastníkov zo štyridsiatich krajín sveta okrem Johna Coucha aj samotný William Lobkovicz (tiež aktívny používateľ zariadení, ktoré vyrába Apple) so svojou manželkou Alexandrou. Okrem slávnostných príhovorov a dobrého jedla, si bolo možné na recepcii pozrieť aj práce žiakov International School of Prague (www.isp.cz), ktoré boli vytvorené na počítačoch Apple.

Práve International School of Prague poskytla svoje priestory pre uskutočnenie samotného víkendového summitu. Príjemné prostredie tejto školy (tak veľmi odlišné od toho, aké je prostredie a technické vybavenie na mnohých slovenských základných a stredných školách) navštevuje v Prahe cca 800 žiakov a študentov vo veku od 3 do 19 rokov, detí príslušníkov medzinárodnej komunity žijúcej v Prahe. Na škole je pritom inštalovaných cca 400 počítačov Ap­ple.

Primárne bolo toto stretnutie určené pre pedagógov a všetkých tých, ktorí chcú zmeniť klasické vyučovacie metódy a postupy, aké sme mnohí poznali doposiaľ. Väčšina prednášok a prezentácií bola zameraná práve týmto smerom a určite by boli inšpirujúce aj pre „našich tvorcov školskej reformy“. Ale nehovorilo sa len o samotných technológiách. Okrem týchto prednášok tu boli predvedené aj praktické prezentácie, venujúce sa využívaniu programového vybavenia a počítačov Apple v reálnej výuke. Prezentácie robili ľudia z reálneho sveta, teda tí, ktorí ho aktívne využívajú aj v samotnej výuke. Bolo zaujímavé a paradoxné sledovať, že napr. niektorí učitelia, aj z takých krajín ako je Švajčiarsko, mali v ruke prvýkrát iPod touch. Na stretnutí sme okrem učiteľov mohli stretnúť aj známe tváre z biznisu okolo značky a produktov Apple v Česku a na Slovensku.

Napriek, alebo vďaka maximálne nabitému programu summitu, posledný marcový víkend stál za to a bol veľkou inšpiráciu.

Kompletnú galériu obrázkov z podujatia nájdete tu.

~~Článok poskytla spoločnosť TRACO Computers s.r.o., Apple Premium Reseller.~~

komentár
  1. Zaujimalo by ma ci sa niekde tie prednasky daju pozzriet alebo precitat kedze nejaku tu dobu ucim a snazim sa do nasej skoly postupne zavadzat apple :) plus modernu vyuku ale je to nieco ako uspech pruduktov apple ked chcete byt uspesny musite mat aj obsah a nie len dokonale zariadenie .

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť