Apple začal konečne pribaľovať klávesnice do “all in one” balení iMacov aj na Slovensku

Častokrát diskutovaná politika predaja iMacov na Slovensku bez klávesnice je ukončená. Tak, ako doposiaľ aj inde vo svete, sa odteraz budú na Slovensku počítače iMac dodávať s hliníkovou bezdrôtovou klávesnicou v balení. Pribaľovaná Apple Wirelless Keyboard má slovenské rozloženie kláves a slovenskú lokalizáciu. Konfigurácie s klávesnicou s iným rozložením budú dostupné len na objednávku.

Zmena by sa mala týkať aj Českej republiky a klávesnica by mala byť v blízkej dobe pribaľovaná aj k počítaču Mac Pro.

komentárov
 1. zase krôčik bližšie ku oficiálnemu príchodu Apple na Slovensko :) máme oficiálnu stránku, AppStore, iTunes U, správne balené klávesnice, môžeme už cez slovenský účet používať Genius :) čo bude ďalšie? snáď už iTunes Music Store :)

  0
  0
 2. Ponuky najslabšej verzie iMacu k 27. 1., 14.35 hod.:

  SWP: 1.139 € (vrátane bezdrôtovej SK klávesnice)
  MacSystem: 1.120 € (bez klávesnice, + 80 € za bezdrôtovú SK klávesnicu)
  Traco: 1.120 € (bez klávesnice, + 84 € za bezdrôtovú SK klávesnicu)

  SWP je (momentálne) výhodnejší o 61-65 €. Avšak len v prípade, že chcete aj klávesnicu… Predpokladám že konkurenti SWP čoskoro tiež aktualizujú ponuku. Teda prakticky SWP pribaľuje k iMacom klávesnicu za 19 € namiesto 80 €, ale všetkým povinne (ale táto konštrukcia je fantazmagória, lebo SWP naďalej predáva aj samostatné bezdrôtové klávesnice za 79 €, takže celkovo precenili kombináciu iMac + klávesnica).

  0
  0
 3. ti slovaci sa snad musia nabalit na vsetkom…
  to je praveze rovnake od klavesnic pri iMacoch a rovnako aj pri zaved. eura na slovensko (vsetko bude stat rovnako :D :D :D)

  0
  0
 4. No pre mňa je toto skôr FAIL, pretože ak by som si teraz chcel kúpiť iMac, tak by bola moja konfigurácia (wired klávesnica s numerickou časťou) dostupná len na objednávku. :-(

  Nepribaľovanie klávesníc bolo celkom praktické. Ak sa teraz zdvihne cena iMacov bude to celkom pochopiteľný ťah.

  0
  0
 5. v swp mi povedali pred tyzdnom ked som kupoval imac, ze klavesnice nedavaju preto, lebo sme v regione s roznymi jazykmi ako bulharsko, cesko atd a zrazu lala vsetko zrazu ide a ja zakaznik som o 60 eur lahsi…
  smejdi…

  0
  0
 6. celkom tada by som vedela, odkial tato info pochadza a co tak zrazu. A toto bolo naozaj iba na Slovensku? V CR pribalovali, v Polsku, v Bulharsku, vie niekto?

  0
  0
 7. Pri kupe iMacu som si kupil klavesnicu zvlast. Teraz, ked uz k tomu klavesnicu pradavaju ma to vobec nedrazdi. Nepreplatil som na tom. Aj zvysili ceny iMac-ov, a so zakaznickou zlavou co som dostal ma to vyslo lacnejsie

  0
  0
 8. super,
  zatial sa klavesnica nedodava v baleni a plati to, co sme povedali a fungovalo to tak cele roky. Nikto tiez nehovori, ze ta klavesnica je tam zadarmo, takze o 60 € Vas nikto neobral. iMac je o cenu klavesnice drahsi. Zmena prisla od Apple a informaciu sme poslali do redakcie Macblogu my – smejdi! OK?

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.