Apple sa chystá zajtra na iTunes predstaviť niečo, na čo „nikdy nezabudnete“

Apple dnes poobede aktualizoval obsah svojej domovskej stránky apple.com. Miesto na výslní už viac nemá MacBook Air a iné novinky predstavené v októbri, ale oznámenie, v ktorom firma hovorí, že zajtra predstaví niečo veľké. Novinka sa má týkať iTunes, aj keď žiadne ďalšie detaily známe nie sú.

Do úvahy prichádza nový iOS 4.2, Mac App Store či pridanie nových interpretov do katalógu digitálneho obchodu, ale môže sa jednať aj o oveľa väčšiu zmenu v rámci iTunes Store. Zmena by mohla súvisieť s dokončením výstavby veľkého súkromného dátového centra v Severnej Karolíne za jednu miliardu USD, ktoré by malo poháňať aj služby iTunes. Apple tiež v decembri 2009 odkúpil spoločnosť Lala zaoberajúcu sa predajom a streamovaním hudby cez internet. Radikálnejšia zmena na iTunes, na ktorú podľa sloganu „nikdy nezabudneme“ teda pravdepodobne súvisí s modelom nákupu hudby.

Vzhľadom na to, že na stránke je vyobrazená aj štvorica hodín pre rozličné časové pásma, je možné, že novinka bude globálneho charakteru — napríklad rozšírenie iTunes Store do viacerých krajín.

Zajtra je len ďalší normálny deň. Na ktorý nikdy nezabudnete.  Skontrolujte opäť zajtra pre fascinujúce oznámenie z iTunes

komentárov
 1. tipujem online stream hudby za “bagatel”. jednotny itunes store je skoro nemozny, technicky by to bola hracka, problem je legislativa a licencovanie

 2. Mna by zaujimalo na com bezi ta nova serverova farma, ked Xserver je zruseny. Zeby isla serveriva verzia MacServerOsx na nejakom Dele?

 3. ze by sa vratili spat k tomu co robili najlepsie? To by som bol zrejme velmi naivny ak by som to skutocne ocakaval,  takze sa zrejme opat dockame nejakej novej iDebiliny …

 4. @Laco

  Ty si pribitý abo čo?? Určite tam majú iba XServe…
  A odpoveď na tvoju sprostú otázku: Mac mini a Mac Pro teraz budú slúžiť ako náhrady

 5. hurfo
  Mozno predstavi Mac OS X dostupny na vsetkych PC bez nutnosti kupovat apple hardware. A widly pojdu do muzea dejin.
  —————————————————————
  možno nie si ďaleko od pravdy, len sa to udeje formou cloud computingu/apple end devices alias iPad

  podľa mna ide o brutalne posilnenie serverov prave pre cloud comp.  kde chce Apple predstaviť fenomenalny obsah a sluzby a s iPad-om naštartovať budúcnosť. Už s PC-čiek naše deti nezblbnú – v dobrom slova zmysle, bude tu niečo, ktoré všetky negatíva PC-čiek fakticky eliminuje a “nová kniha” začne nový svet.

 6. Sklena Vata: Suhlas, s tou novou ikonou to posrali poriadne. Nieco tak hrozne som nevidel ani na Win. Uplne to kazi dojem z OS X.

 7. no tak apple predstavil nieco na co skutocne nezabudnem.  Predpokladam ze uz zajtra si to nebudem pamatat.
  resp. mozno fakt nikdy nezabudneme na to ako sme cakali na prevratnu novinku a prisiel beatles :)