Apple ohlasuje tohtoročné WWDC, ruší Apple Design Awards pre Mac aplikácie

Apple dnes v tlačovej správe oznámil termín svojej každoročnej konferencie pre vývojárov, Worldwide Developer Conference (WWDC), ktorá sa bude konať medzi 7. a 11. júnom. Konferencia bude venovaná problematike iPhonu, iPadu a Mac OS X, no už sa nebude deliť zvlášť na iPhone a Mac časť, ale na päť kombinovaných častí: aplikačné frameworky, internet a web, grafika a médiá, vývojárske nástrojejadro OS. Vrámci konferencie sa bude konať viac ako 100 prednášok a sedení.

Baner, ktorý láka návštevníkov na stránke Apple.com

Cena vstupenky na akciu sa oproti minulému roku zdvihla z $1295 na $1599, pravdepodobne kvôli zvyšujúcemu sa počtu vývojárov, a teda vysokému záujmu. Keďže na WWDC 2008 aj 2009 bola zakaždým predstavená aj nová verzia iPhonu, očakáva sa, že tento rok bude oficiálne odhalený iPhone štvrtej generácie. Diskutovať sa bude určite o iPhone OS 4, z ktorého by mala byť vrámci konferencie vypustená Golden Master verzia. Niektorí očakávajú informácie o Mac OS X 10.7.## Apple Design Awards

Od roku 1998 boli na WWDC udeľované Apple Design Awards (ADA), ocenenia pre kvalitné aplikácie na Mac a neskôr aj na iPhone. Táto, pravdepodobne najprestížnejšia softvérová cena, akú môže Mac aplikácia dostať, je udeľovaná v rozličných kategóriách. Za uplynulé roky ju získal nejeden významný program, napríklad:

 • Flash (1998, najinovatívnejší program)
 • VLC (2003, druhé miesto v kategórii Open Source)
 • World of Warcraft (2005, najlepšia zábavná aplikácia)
 • Delicious Library (2005, najlepší užívateľský zážitok)
 • TextMate (2006, najlepší developerský nástroj)
 • Coda (2007, najlepší užívateľský zážitok)
 • ScreenFlow (2008, najlepšia Leopard aplikácia vôbec)
 • Things (2009)

Tento rok však Apple na svojich stránkach uvádza, že do súťaže sa dajú prihlásiť iba iPhone alebo iPad aplikácie, programy na Mac sú úplne opomenuté. Zatiaľ nie je zrejmé, či sa Apple snaží plne sústrediť na úspech nových platforiem a vedome ignoruje Mac OS X, alebo plánuje vytvoriť pre Mac samostatnú súťaž. V každom prípade, je celkom jasné, že tohtoročné WWDC sa bude sústrediť hlavne na iPad a iPhone.

komentárov
 1. Prosim doplnit :)

  Bod 1.
  hackovanie JavaScriptu pre rozne produkty : iPad , iPhone , IE , Firefox atd. … s html5 :)

  Bod 2.
  hackovanie JavaScript Frameworkov pre rozne produkty : iPad , iPhone , IE , Firefox atd. … s html5 :)

  0
  0
 2. myslim si ze predstavia iTunes X so streamovanim hudby ako cez Lala (presun uctov z Lala do itunes store je tyzden pred WWDC10)

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť