Zhrnutie týždňa – Steve Jobs pracuje z domu, hodnota dielov na nový iPod Shuffle, iMac pre školy a ďalšie

 • Na začiatku týždňa sa objavila informácia o tom, že zakladateľ Apple, Steve Jobs, ktorý sa lieči doma, stále dohliada na chod firmy. Údajne pomáha pri vývoji iPhone OS 3 a pracuje novom prenosnom zariadení; pravdepodobne na 10″ Apple NetBooku.
 • Firma iSupply vyčíslila hodnotu súčiastok na nový iPod Shuffle na 22 USD.
 • V utorok bola pre vývojárov sprístupnená *tretia beta verzia iPhone OS 3*. Pribudlo rozdelenie upozornení: odznak s číslom, textové upozornenie a zvukové upozornenie. Vývojári si tak môžu registrovať upozornenia pre ich individuálne potreby a užívatelia si budú môcť nastaviť, ktoré upozornenia chcú prijímať. Vývojári si tiež myslia, že verzia 3.0 je na tom lepšie ako verzia 2.0, ktorá potrebovala aktualizáciu 2.1 k úplnej spokojnosti užívateľov.
 • Apple začal pre školy ponúkať nový 20″ iMac, ktorý má od najlacnejšieho základného modelu nižšiu frekvenciu procesora, menšiu kapacitu HDD a menšiu operačnú pamäť.
 • Od tohto týždňa sa novým Mini DisplayPortom už môžu pochváliť i prvé monitory z dielní iných výrobcov ako Apple. Žiaľ, len papierovo. Výrobok má byť k dispozícii až v septembri, preto je možné, že firmu CinemaView ešte niekto predbehne.
 • Asociácia internetových médií zverejnila správu, že *iPhone bol v marci na Slovensku najpoužívanejšie mobilné zariadenie na prehliadanie webstránok*.
 • Tento týždeň priniesol i *aktualizácie softvérov iMovie, Aperture a Server Tools*.
 • Firma Microsoft vydala Office 2008 for Mac, ktorý je prvýkrát k dispozícii na stiahnutie a následné 30-dňové vyskúšanie zdarma.
 • Hovorca firmy Apple, Bill Evans, reagoval na sériu reklám „Laptop Hunters“ slovami: „Kúpa PC nie je výhodná, ak to nerobí to [počítač], čo chcete. Jediná vec, na ktorej sa obe firmy, Apple aj Microsoft, zhodujú je, že Apple sú jednoducho in. So svojim skvelým dizajnom a pokročilým softvérovým vybavením sa im nič nevyrovná v žiadnej cene.“ Microsoft toto odmietol komentovať. Informácia získaná z amerického serveru businessweek.

 • Užívateľ MacBlog Fóra nás upozornil na paródiu na reklamy „Laptop Hunters“. Paródia je reakciou na kampaň spoločnosti Microsoft.

 • Na stránkach Apple je aktívne počítadlo stiahnutých aplikácií z App Store. Miliardtá aplikácia by mala byť pri súčasnom tempe stiahnutá niekedy v noci zo štvrtka 23. 4. na piatok 24. 4. 2009.
 • Nákup a požičiavanie filmov je odteraz možné i na nemeckom iTunes Store. Deje sa tak rok po tom, čo bolo v Nemecku sprístupnené požičiavanie seriálov.
 • Firma Forrester zverejnila vyhodnotenie celkovej spokojnosti zákazníkov s počítačmi. Apple sa umiestnil na prvom mieste a  zmietol všetkých ostatných výrobcov počítačov; ako v jednotlivých kategóriách, tak v celkovom vyhodnotení. Hodnotila sa úžitkovosť, jednoduchosť ovládania a prívetivosť.
 • Server Macenstein zverejnil fotky MacBooku Air, ktorý prežil haváriu lietadla a naďalej sa spúšťa. Celý článok s obrázkami.
komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iOS 18 bude zrejme podporovať tieto zariadenia

Tak ako každý rok, aj v 2024 nás čaká nová verzia operačného systému iOS. A ako tomu už býva, s rastúcimi nárokmi sa čas od času stane, že Apple ukončí podporu niektorých starších zariadení.
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.