Zhrnutie týždňa – 50 % populárnych hier z App Store sú ilegálne, biznis s falošnými bankovkami na iMacu, Apple zháňa 450 externých zamestnancov, Java zraniteľnosť na Macoch…

iPhone vývojár hry iCombat sa rozhodol zverejniť pomer, v akom bola jeho aplikácia kopírovaná mimo App Store, čiže ilegálne. Vo svojom príspevku píše, že piráti sú veľmi rýchli. Jeho aplikáciu šírili cez Twitter už 30 minút po tom, ako bola uverejnená na App Store – dlho predtým, než jej Apple stihol spraviť čo i len najmenšiu reklamu. Ďalej píše, že komunita pirátov je oveľa menšia ako očakával, avšak oveľa aktívnejšia. Na jednu kúpenú aplikáciu pripadá až 5 pirátskych kópií na začiatku predaja, čo sa časom zníži na 1:1. Pri aplikáciach s častými aktualizáciami je percento pirátov na úrovni 5 až 10 %, z čoho autor usudzuje, že ich komunita nie je až taká veľká.

Java je stále nebezpečným prvkom v Mac OS X. Pozrite si nasledujúcu demonštráciu so zapnutým zvukom. Demonštrácia znázorňuje, že je možné spúšťať procesy na pozadí s takými privilégiami, ako má prihlásený používateľ. Preto sa odporúča pracovať s účtom iným ako administrátorským a vypnúť Javu aspoň do vydania záplaty.

Podiel iPhone na trhu smartphonov sa od minulého roku zväčšil o 109 %, ako uviedla agentúra Gartner vo svojej správe. Rastom na tomto trhu sa momentálne vyznačujú spoločnosti predávajúce zariadenia s dotykovými technológiami ako RIM alebo HTC, ktorých podiel vzrástol o 50 resp. 35 %. Najväčšiemu hráčovi, Nokii, kleslo obsadenie trhu zo 45 na 41 %.

Apple momentálne zháňa pre mesiace júl až september 450 nových zamestnancov technickej podpory pracujúcich z domu. Vynovený iPhone by mal prísť na trh práve v lete, takže títo zamestnanci by pravdepodobne poskytovali technickú podporu majiteľom nového iPhone. V prvej fáze predaja môže byť vyťaženie výrazne vyššie. Najímanie však môže naznačovať aj spustenie iného väčšieho produktu alebo služby.

V medziročnom porovnaní predajných výsledkov bol pokles odberu Macov v apríli na úrovni len 1,8 %. Analýzy pritom očakávali pokles až do 16 %.

Pred Tchajwanským sídlom Apple sa vo štvrtok zišli protestanti, aby upozornili na nedodržiavanie pracovných podmienok vo fabrikách Winteku v Tchajwane a Číne. Firma Wintek odmietla komentovať, čo pre Apple dodáva. Apple sa vyjadril, že vzťahy s dodávateľmi nekomentuje. Ako uviedol Global Post, už v minulosti sa zistili „nadmerné“ nadčasy v dodávateľskej firme v Číne. Po zásahu zo strany Apple bol dodávateľ nútený k náprave a vrátil sa k „normálnemu“ 60-hodinovému pracovnému týždňu. Na tohtotýždňových protestoch sa zúčastnilo asi 30 ľudí dúfajúcich v opätovné prijatie do výrobne alebo v zlepšenie platových a pracovných podmienok.

O iný druh „grafického štúdia“ sa pokúsili falšovatelia bankoviek v Amerike. Všetko čo potrebovali k práci je evidentne iMac, notebooky, pár tlačiarní a mikroskop. Celý článok o najväčšej falšovatelskej skupine v histórii Britskej Kolumbie poskytol The Vancouver Sun.

Na YouTube boli odstránené videá, ktoré tvrdili, že demonštrujú funkcie nadchádzajúceho Mac OS 10.6 Snow Leopard. V utorok sme na ne upozornili i v našich bleskovkách. Ak ste si ich náhodou nestihli pozrieť, budete si musieť pravdepodobne počkať na uvedenie Snow Leoparda, ktoré sa očakáva už o dva týždne. Vyzerá to totiž tak, že všetky videá súvisiace so Snow Leopardom z YouTube, aspoň na teraz, zmizli.

V našich bleskovkách sme Vás cez týždeň informovali o reklame Apple na serveri New York Times poskladanej z viacerých bannerov. Ak ste ju nestihli na stránke „Times-ov“, môžete si ju pozrieť vďaka YouTube:

Internetom preletelo video o páde lietadla Lena Johnsona, ktorý ako prvý preletel Ameriku od oceánu v Kalifornii až k oceánu obmývajúcemu Severnú Karolínu. On a jeho lietadlo boli na ceste domov donútení núdzovo pristáť. Ako dopadlo lietadlo, Len Johnson a jeho MacBook Pro, uvidíte na nasledovnom videu.

komentáre
  1. Neviem s kade mate take info ale netusim o tom, ze vydanie Snow Leoparda by malo byt o 2 tyzdne. Keby to tak malo byt tak tu uz mame GoldenMaster verziu. Lenze len pred cca mesiacom boli zmrazene API cize tak skore vydanie je blbost. Predpoklada sa len vydanie novej beta verzie.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť