Wolfenstein 3D z roku 1992 pre iPhone a iPod touch

Spoločnosť ID Software je medzi výrobcami hier žijúcou legendou. Na čele s programátorom Johnom Carmackom (autor 3D enginov Quake I, Quake II a Doom III) bývala spoločnosť na špičke herného priemyslu. Po nedávnom spustení multiplayerovej hry Quake Live (v príprave aj pre Mac) včera prekvapil ID Software aj s klasikou, ktorá ich v roku 1992 preslávila – Wolfenstein 3D pre iPhone (Wikipedia).

Túto hru si môžete zakúpiť na iTunes Store za 6,49 USD. Za nostalgické spomienky určite stojí. Pre vývojárov je na oficiálnej stránke k dispozícii aj zdrojový kód hry (pre iPhone).

Pozrite si video z hrania MS-DOS portu Wolfenstein 3D na iPhone.

komentárov
 1. kks ozivili ste moju davnu minulost :D tuto hru som mal na starom kompe este ked som bol decko a bal som sa to hrat :D ani newiem coho som sa na tom bal ale bal som sa :D :D :D

  0
  0
 2. Kupil som a fakt ze nelutujem. Hra sa to dobre. 286kova nostalgia, len s tym, ze na iPhone mi to neseka a mam to vo farbe. :o)

  0
  0
 3. V tom videu nema ovladanie hlavne na zaciatku pohvieako prisposobene, ale vyladit si to moze kazdy podla svojich predstav a uz je to o inom. Ovlada sa to potom naozaj super. Na vyber su 4 moznosti rozlozenia aktivnych miest na displeji a nechyba ani moznost aktivovat akcelerometer s lubovolnou senzitivitou.

  Takisto nelutujem kupu. Pripomina mi to stare casy:)

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
Phil Schiller
pokračovanie článku

Phil Schiller nastupuje do dozornej rady OpenAI

Apple a OpenAI už skôr oznámili, že spoločnosti si nebudú navzájom nič platiť za to, že iOS 18 a macOS Sequioa ponúknu čiastočnú integráciu ChatGPT do svojho inteligenčného rozhrania. No zadarmo to predsa len nebude.