Snow Leopard: Ďalšie aplikácie a nástroje sa stávajú kompatibilnými (tlačiarne HP, Cocktail, Rapidweaver, Transmission)

Kompatibilita aplikácií a periférií je vždy jeden z najdôležitejších faktorov, na ktoré treba dbať pri upgrade na nový systém. Snow Leopard je na tom výrazne lepšie ako predchádzajúce systémy, no aj tak nie je úplne dokonalý. Keď sa 28. augusta začal predávať, odmietal s ním spolupracovať slušný počet aplikácii tretích strán.

Medzi ne však od štvrtka už nepatrí systémová utilita Cocktail, ktorá bola aktualizovaná nie len pre podporu SL, ale aj prepísaná do 64-bitu. Pridáva sa tak k DiskWarrioru, ktorý bol tiež bleskovo aktualizovaný a MainMenu. OnyX, ktorý je narozdiel od ostatných jediný zdarma, kompatibilný ešte stále nie je. Podľa slov developera však kompatibilita príde v najnovšom update.

Deň po predstavení iPodov bol aktualizovaný aj WYSIWYG editor RapidWeaver. Ešte v auguste bol aktualizovaný Transmission, ktorý sice fungoval výborne aj v predchádzajúcej verzii, no verzia 1.74 je plne 64-bitová, čo využije nie len 10.6, ale aj nesnežný leopard.

Vývojári Growlu na svojej stránke varujú, že ich posledná verzia (1.1.6) so Snow Leopardom kompatibilná nie je a užívatelia si ju nemajú inštalovať. Pravda je taká, že plugin beží, no niekedy nezobrazuje notifikácie. Zatiaľ môžete siahnuť po betaverzii Growlu 1.2. Podobne môžete siahnuť po betaverzii Cyberducku, ktorá narozdiel od poslednej stabilnej verzie hneď po štarte nespadne.

Možno najlepšou správou je ale aktualizácia driverov pre tlačiarne od HP, ktorá rieši nekompatibilitu niektorých modelov z rady LaserJet 1000. Tento update, ktorý vyžaduje 10.6.1 by sa mal objaviť v Software Update. Ak ste v tomto zozname nenašli vašu obľúbenú aplikáciu, o ktorej kompatibilite nemáte informácie, pozrite sa na stránky vývojára alebo do tabuľky kompatibilných aplikácii.

komentárov
 1. mne ta beta Cybeduck nefunguje. sice aplikacia nespadne po starte, ikonka v docku sa drží, v menu bare sa aplikacia ukazuje tiez ale vsetky ponuky su šedé teda nepouzitelné a neukaže sa žiadne okno a nijak sa neda vyvolat. musim teda asi este počkat..

  0
  0
 2. Jsem na to úplně stejně, Cyberduck nefunkční, už nevím co bych kde měl smazat či nastavit aby to jelo, nic z tipů co jsem kde našel nezabralo… a tak zatím čekám a čekám… :-(

  0
  0
 3. Ja zatim prechodu na SL lituji. Po upgrade pres Leoparda me prestal fungovat balik iWork 09 a Adobe Flash CS4 (vse legal a posledni aktualizace). Takze asi budu nuceny nainstalovat cisty system :-(

  0
  0
 4. Cyberduck je zatim jedina aplikace, ktera mi pod SL nechodi. Sice se zapne, ale neobjevi se okno aplikace… docela podstatny problem ;-) Tak si zatim musim vystacit s FileZillou.

  0
  0
 5. Uzasny upgrade, snow leopard – prakticky ziadna zmena, okrem toho, ze polovicka aplikacii a tlaciarni nefunguje. Malo by sa to volat “problemy za 29 Euro” a nie snow leopard.

  0
  0
 6. Milan Poskočil:
  Ciste ze zvedavosti, ten SL je cista instalace nebo upgrade?
  Taky bych ho zkusil spustit z terminalu, mozna neco zajimaveho vypise. Prikaz na to je:
  /Applications/Cyberduck.app/Contents/MacOS/Cyberduck

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.