QuickTime v Mac OS X Snow Leopard – nové zjenodušené rozhranie prehrávača

Vývojári znova uvoľnili screenshoty z poslednej privátnej betaverzie systému Mac OS X Snow Leopard.

Screenshot publikoval švédsky server feber.se. Z tohto obrázku je zreteľné, že Apple odstránil pôvodné ovládacie prvky pre prehrávanie videa a v novej verzii sa objavia len ako priesvitný „overlay“ po nabehnutí kurzorom. Podobne funguje rozhranie v aktuálnom full-screen móde QuickTime, alebo aj v iPhone pri prehrávaní akéhokoľvek videa.

Takto obsahovo orietnovaný QuickTime pravdepodobne vytvorí rozruch medzi produktívnejšie orientovanými užívateľmi, ktorý QT Pro používali aj na jednoduché strihy a úpravy. Môžeme zatiaľ len dúfať, že staré rozhranie bude prístupné cez preferencie a neprídeme o možnosť jednoduchej editácie videa. V opačnom prípade by bolo nutné použiť napr. iMovie (voľná „alternatíva“ dodávaná v balíku iLife s každým počítačom Apple), ktorý môže byť v základných funkciách ťažkopádny.

komentárov
  1. Ja si myslim, ze v Cupertine maju tolko  rozumu a nechaju oznost strihu. Uz som nie raz usetril hodiny  kodovania strihom v quick time.

  2. No mne osobne sa takyto “Simplicity” dizajn paci a ak bude aj pokrocilejsie rozhranie (odkaz vid. prispevok od  prefectX) tak snad aj ostatni si casom zvyknu. :-)

  3. vyzera to super, len nech uz preboha plnohodnotne poriesia prehravanie (Full)HD filmov, pretoze to je jedna tragedia. Nie je mozne, aby som si na Mac Pro nemohol plnohodnotne prehrat standardne MKV 1080p.

  4. Plnohonotne full hd v mp4 nebo v mov mac se slusnou grafikou prehraje bez problemu.

    Problem je spis v tom, ze ten, kdo vymyslel kontejner mkv, neudelal zadnou slusnou referencni implementaci pro mac :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť