V Rakúsku začal iPhone predávať operátor T-Mobile, O2 v Írsku

Mobilný operátor T-Mobile začal v Rakúsku predávať Apple iPhone. V Rakúsku figuruje Apple, Inc., čiže obchod Apple Store a funkčný rakúsky iTunes Store spolu s iPhonom kompletizujú portfólio kľúčových služieb Apple v tomto susednom štáte.

iPhone 8 GB sa predáva s DPH za 399 eur, 16 GB verzia sa predáva za 499 eur. Možnosti paušálov sú nasledujúce (samostatne sa zatiaľ odblokovaný iPhone v Rakúsku nedá zakúpiť):

 • 39 eur/mesiac, „Classic“ – 3 GB predplatené dáta, 1000 predplatených minút, T-Mobile WiFi zdarma
 • 55 eur/mesac, „Supreme“ – 3 GB predplatené dáta, 4000 predplatených minút, 1000 SMS, T-Mobile WiFi zdarma

Ceny paušálov sú podľa môjho názoru veľmi zaujímavé, paušály v podobnej konfigurácii vás na Slovensku a v Česku vyjdu nezanedbateľne drahšie.

V Írsku sa iPhone predáva za rovnaké ceny, ale s oveľa horšou ponukou paušálov. Za 45 eur získate len 175 minút a 1 GB dát mesačne.

iPhone sa okrem Rakúska a Írska už nejaký čas oficiálne s viazanosťou predáva v USA (AT&T), UK (O2), Francúzsku (Orange) a v Nemecku (T-Mobile).

komentárov
 1. Ty paušály jsou supr, hlavně T-mobile WiFi zadara, kolik maj přípojných bodů? Počítam, že ve Vídni skoro všude. Jestli u nás někdy játelefon bude, určitě nestačíme zírat na tu demenci co naši operátoři předvedou-mluvim o ČR…

  0
  0
 2. skuste sa aj prosim pozriet na ceny hovorneho, sms a tarifikaciu prv nez ‘zludoviete’ v pohlade na pausaly u susedov

  odkedy je vo Viedni Apple store – ci ste mysleli resellerov?

  0
  0
 3. Vojtin: vpohodě to mužeš říct i o SK tady jsou stejní idioti jak všude… to jenom na západe je videtelná zmněna, a my všichni víme proč ;)

  0
  0
 4. 55 euro = 1815,-Sk pausal za 4000 minut ? kte to ja zijem. Platim tak priemerne okolo 4000 sk mesacne a mam 400 minut ci kolko to je ten pausal od TM a to byvam asi 3km od rakuska.

  0
  0
 5. neviem co sa cudujete…
  na ‘zapade’ je vsetko lacnejsie a sluzby su na podstatne vyssej urovni.

  a ked nahodou produkt nie je lacnejsi, tak za tie peniaze dostanete vyrazne viacej.

  uz len take jednoduche “dobry den” ked vojdete do obchodu sa u nas nevedia naucit…

  0
  0
 6. to trilobite : to nie le v obchode nevedia povedať dobrý deň,

  žial žijem dvojmo vo Viedni a v Bratislave približne 8 rokov, a aj keď som hrdý slovák, a milujem Slovensko, musím bohužial povedať, že je tam super (okrem drahých služieb : nájom, voda a pod.), a teším sa na iPhone, dva týždne a končí mi A1.

  0
  0
 7. trilobite: Poznám bol som vo VB. Kto by si u nás dovolil ponúkať také služby ako vo VB aj s takými cenami tak by získal toľko zákazníkov, že by nestíhal ich obsluhovať/dopĺňať skladové zásoby a po pár mesiacoch by ho zrujnovali tie ostatné svine.

  Proste tu je úplne iná mentalita.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.