SyncTunes – synchronizácia hudby v iTunes s MP3 prehrávačom/mobilom/PDA/pamäťovou kartou

Tento program je určený pre všetkých majiteľov počítačov Apple, ktorí majú hudbu kategorizovanú pomocou programu iTunes (resp. aj užívatelia Windows a iTunes pre Windows), a potrebujú vykonať synchronizáciu tejto hudby s prehrávačom (nie iPod alebo iPhone), mobilom, iným prenosným zariadením alebo pamäťovou kartou. Ideálne jedným kliknutím. Presne to umožňuje program SyncTunes.

Vzhľad a ovládanie programu je jednoduché a ľahko pochopiteľné. Program stačí raz nastaviť a potom už funguje automaticky.

Najskôr si vyberieme, ktorý playlist chceme synchronizovať, a či máme záujem synchronizovať aj podcasty. V kroku dva si vyberieme prístroj, cieľový adresár a ktoré druhy súborov si želáme preniesť. Na výber je iba AAC, iba MP3 alebo oboje. Pri ďalšej synchronizácii už len stačí kliknúť na tlačidlo Sync, aby sa nám preniesli súbory z daného playlistu. Program tiež zobrazuje voľné a potrebné miesto na synchronizáciu.

Súbory zo zvoleného playlistu sa teda skopírujú do zvoleného adresára na mobilnom zariadení/pamäťovej karte. Tento spôsob je možné využiť aj pri synchronizovaní hudby do auta, pokiaľ si v aute nepripájate iPod alebo iPhone, ale napr. pamäťovú kartu.

K rozšíreným nastaveniam programu patrí možnosť skonvertovať prenášané súbory do MP3 alebo AAC. Voľba „synchronizovať“ počet prehratí nasimuluje pri skopírovaní na prenosné médium. SyncTunes tiež dokáže vytvoriť playlisty na zvolenom prenosnom médiu. Pokročilí používatelia si môžu doplniť scripty, ktoré sa spustia pred alebo po synchronizácii. Viacero rôznych nastavení je možné uložiť do samostatných profilov.

SyncTunes sťahujte z oficiálnej stránky. Program je zdarma, k behu potrebuje aspoň Mac OS X 10.3 pre PPC procesory alebo OS X 10.4 pre Intel a zároveň Tunes 5.0 alebo vyšší.

UPDATE: Sťahujte priamo z MacBlogu.

komentárov
  1. Pokial viem, tak ma autor s tymto programom mensie problemy a preto ho aj radsje stiahol z obehu.
    Ak sa nemylim, tak je potom velmi cudne, ze pisete recemziu prave o tomto programe – aj ked je (bol?) urcite velmi uzitocny :)

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.