Mactracker – počítače Apple, produkty Apple a ich história

Ak ste fanúšikom spoločnosti Apple a zaujíma vás aj jej história, nemali by ste prehliadnuť nasledujúci program. Mactracker, ako sa nazýva, je databáza všetkých produktov, ktoré kedy vyšli z dielne Applu. Počnúc počítačmi, cez monitory, klávesnice, myši a iné periférie, iPody, wi-fi stanice až po samotné operačné systémy. Každý produkt je obšírne popisaný, obsahuje všetky technické parametre, historické záznamy ako napríklad kedy sa začalo z jeho predajom a kedy bol vyradený, koľko stál a pod. Obsahuje aj zaujímavosti ako napríklad štartovacie zvučky (tzv. startup chime) alebo testy výkonu (benchmarky).

V programe si môžete tiež vytvoriť osobnú databázu Apple produktov, kde pridávate svoje vlastné Macy a iPody a mať v nich tak pekný prehľad.

Mactracker je freeware a aktuálna verzia vyžaduje Mac OS X 10.3.9 (predošlá verzia od 10.2). K stiahnutiu tu. Dostupné sú však aj okresané verzie pre iPod touch/iPhone v online forme a aj pre ostatné iPody – classic, nano, video, atď. vo forme poznámok.

komentárov
  1. Zajímavý prográmek, stáhnul jsem a nainstaloval. Na jejím webu mě ještě překvapilo, že má i verzi pro Windows, což jste v článku nenápadně zamlčeli. :-)

  2. Skor ako historia by ma zaujimala blizka buducnost a sice, kedy bude normalne a zadarmo slovenska lokalizacia Leoparda (jazykovy balicek) aby to mohla pouzivat cela moja rodina (na cesku kaslem a nie som ochotny za nu platit) alebo kedy Apple bude mat officialne SK zastupenie a podporu na urovni..

  3. ahoj, tak ja som sa dopočul aj niečo prečítal, že slovenská lokalizácia má byť do konca tohto toka hotová, a nebude sa tiež predávať + bude sa dať prepínať jazyková mutácia v osx. Uvidíme čo je na tom pravdy…:))!!!

  4. Preboha ja dufam, ze slovenska lokalizacia nikdy nebude ved to by bolo uplne sprznenie Mac OS X tak ako s polstinou jednoducho hrozny jazyk. A inak vdaka za tip na Mactracker presne to som hladala este raz velka vdaka. :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?