MacHeist 2: balík aplikácií pre Mac v hodnote $370 za $49

MacHeist je komerčno-charitatívny projekt založený skupinou mladých nadšencov (alebo špekulantov?) Apple, ktorý sprostredkuváva predaj balíkov aplikácií za výrazne nižšiu cenu, ako keby ste aplikácie kúpili samostatne priamo od ich autorov. Aplikácie v balíku sú zvolené podľa popularity a aktuálnom dopyte po nich. 25% z každého predaného balíka ide na charitu. V prvom MacHeiste na konci roka 2006 sa vyzbieralo na charitu 200 000 USD.

Projekt si vyslúžil veľkú vlnu negatívnej kritiky kvôli svojej kontroverznosti (preto som na začiatku použil slovo špekulanti), pretože údajne paušálne dohody s autormi aplikácií v balíku pôsobia ako zdieranie, hlavne developeri so skúsenostami v malom softwarovom biznise vyrátali zisk autorov podstatne horšie ako sa môže z počiatku zdať – s narastajúcim počtom predaných kópií softwaru autora/firmy totiž narastajú aj náklady na technickú podporu a tie sa pri paušálnom odkúpení aplikácie re-selling firmou (v tomto prípade MacHeist, ktorý tiež samozrejme na balíkoch zarába) zvyšujú nepriamo úmerne zisku.

Nebudem však ďalej rozpitvávať dohody autorov a vedúcich MacHeistu, podstatné je, že veľmi zaujímavé programy 1Password, CoverSutra, Cha-Ching, iStopMotion, Awaken, Speed Download, AppZapper, TaskPaper, CSSEdit, Snapz Pro X a Pixelmator získate za cenu 49 dolárov. Ich samostatná hodnota spolu je 370 dolárov. Okrem u nás na MacBlogu recenzovaných programov by som dal špeciálne do pozornosti CSSEdit, výborný nástroj pre webdizajnérov a napríklad Snapz Pro X – zachytávač diania na obrazovke do videosúboru.

Ak aj programy nezvyknete kupovať, za 1150 Sk respektíve 900 Kč je kúpa tohto balíka minimálne na zváženie, spomínaných 25% ceny pošlete na charitu podľa vlastného výberu.

komentárov
 1. Woow uz sa uvolnil aj Pixelmator, teraz som uz na 90% rozhodnuty ten balicek kupit.

  Neviete ako je to s upgradom pri vyjdeni novych verzii tychto programov? Bude sa musiet zakupit specialna “upgardovacia” licencia, alebo ziskame automaticky narok na upgrade.

  0
  0
 2. Osobne si software nekupujem, radšej dám peniaze na oblečenie. Také Quick Silver tričko cca 2-2,5k mi (cena VM Fusion napr.) mi spraví väčšiu radosť než soft.

  Však, kedže určitá čiastka ide na charitu, tak už len kôli tomu je to vhodné k zamysleniu, že by nebolo od veci do toho ísť.

  0
  0
 3. skEEzo: no neviem, čo by som mal na tom myslieť ironicky. Dávam peniaze na pre mňa podstatné veci. Ale nad týmto balíkom rozmýšlam, keďže dáke tie peniašky idú na charitatu, (len aby to tak i bolo)….

  0
  0
 4. Nakoniec som si to kupil, som rad, ze som podporil dobru vec a zaroven vyhodne nakupil :)

  BTW odkial ziskavate tie “referal linky”? Su v tom maily co ma prist?

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
Phil Schiller
pokračovanie článku

Phil Schiller nastupuje do dozornej rady OpenAI

Apple a OpenAI už skôr oznámili, že spoločnosti si nebudú navzájom nič platiť za to, že iOS 18 a macOS Sequioa ponúknu čiastočnú integráciu ChatGPT do svojho inteligenčného rozhrania. No zadarmo to predsa len nebude.