iTunes Store napreduje ako digitálny predajca hudby, Wolfson očakáva nové iPody v 3/4 roka


iTunes Store je stále pred Amazonom

Podľa vyhlásení denníka USA Today je iTunes Store prvým digitálnym predajcom hudby, čím status Amazonu stále ostáva na druhom mieste. Pôvodná informácia pochádza od štyroch spoločností, ktoré hudbu dodávajú. Zatiaľ však nie je isté, aký je presný rozdiel v predaji, čiže ťažko určiť, koľko Amazon zaostáva.

Apple teda aj napriek počiatočným obavám po otvorení digitálneho obchodu Amazon nestratil svojich priaznivcov (určite aj vďaka viac ako 70% podielu iPodov na trhu) aj napriek tomu, že dopyt po hudbe bez ochrany DRM stúpol a iTunes Store ponúkla „len“ 2 milióny piesní v tomto formáte, zatiaľčo Amazon ponúka 4,5 milióna piesní bez DRM ochrany.

Apple má určite čo oslavovať – okrem tohto úspechu sa môže pochváliť aj tým, že je druhým najväčším predajcom hudby vôbec, a teda za posledný polrok predbehol Best Buy a stojí hneď za Walmartom. Wolfson poukázal na príchod nových iPodov v 3/4 roka

Spoločnosť Wolfson, ktorá sa zaoberá výrobou audio-čipov, a dodáva ich pre aktuálnu ponuku iPodov, akcionárom oznámila, že „nebola vybraná ‚zákazníkom‘ pre ďalšiu generáciu prehrávačov, ktoré majú byť očakávané na trhu v tretej štvrtine roku 2008“. Spomínaný zákazník je podľa zdrojov práve Apple. Aj keď je do jesene ešte ďaleko, očakáva sa buď uvedenie nových iPodov nano, alebo nového modelu iPodu touch. Wolfson však Apple ako zákazníka úplne nestratil, naďalej sa bude starať o vzťah s produktmi s „vysokým nárastom“.

Tretia štvrtina roku bola vyhradená na uvedenie nových iPodov posledné tri roky; iPod nano bol uvedený v septembri 2005, 2006 a spolu s iPodom touch v roku 2007. Toto načasovanie je pre spoločnosť dôležité, pretože v poslednom kvartáli roku sa predá dvojnásobný počet iPodov ako v ktorejkoľvek inej časti roku.

Uvidíme, či tento rok padne na iPod nano alebo touch. Analytická spoločnosť Piper Jaffrey však už pred dvoma mesiacmi poukázala, že Apple pravdepodobne prinesie nové iPody s Wi-Fi pripojením v najbližšom roku v dôsledku „pravidelného výmenného cyklu“ produktov a kvôli zníženiu nárastu trhu s hudbou.

komentárov
 1. tak neviem ako ste si to prelozili vy, ale podla mna z clanku nevyplyva ze “iTunes predbehol Amazon”, ale “iTunes je (este) stale prvy v on-line predajoch, ale Amazon za 6 mesiacov od spustenia predaja je uz druhy”, alebo sa mylim? :)

  0
  0
 2. Taky jsem se zasmal. iTunes Store byl na prvnim miste v prodeji digi hudby uz dlouho. Druhy je celkove v prodeji hudby (vc. hudby na cd) za Walmartem.

  0
  0
 3. ja sa len cudujem, ze clanok este doposial nikto nezeditoval alebo aspon neuviedol doplnenie s opravenim chybneho prekladu

  0
  0
 4. ja som napisal,ze ci sa autorka nezamysli nad tym,co pise a neopravi si to a jedine co sa stalo,ze moj prispevok nebol uverejneny :)

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.