iPhone firmware 2.2 už čoskoro – s podporou nových jazykov a vypnutia autokorekcie

Podľa rôznych relatívne nedôveryhodných zdrojov (iPhoneHellas.gr), by mala spoločnosť Apple vydať nový firmware, verziu 2.2, už 21. novembra. Betaverzie firmwaru 2.2 sa posledné týždne intenzívne testovali.

 • Nový vzhľad Safari s vyhľadávacím poľom Google v hornej časti (tzv.  titlebar)
 • 461 japonských „emoji“ ikon (japonské emotikony, na žiadosť  užívateľov)
 • Možnosť použitia jacku ako Line-in vstup
 • Do Google Maps pridaný Google Street View (fotky priamo z ulíc) a Google  Transit information – nové funkcie ako Routes public transport, Walking  directions, Location sharing
 • Možnosť priameho sťahovania podcastov z iTunes Music Store cez Wi-Fi,  možnosť ohodnotiť hviezdičkami aplikáciu po jej odstránení.
 • Podpora nových jazykov
 • Podpora vypnutia autokorekcie pri písaní

Pre nás najzaujímavejšia novinka je pravdepodobne podpora nových jazykov v „International“ – formát telefónneho čísla, čas a dátum sa stále nezobrazuje optimálne pre naše podmienky, pretože iPhone zatiaľ nepodporuje formáty používané v Česku a na Slovensku (môžete si však v súčasnosti zvoliť nejaký podobný formát inej krajiny).

Vypnutie autokorekcie by mohlo konečne zrušiť aj často otravné automatické vkladanie textu z vášho Address Booku.

komentárov
 1. Možnosť použitia jacku ako Line-in vstup? To vyžaduje hardwarovou úpravu, tak s tím asi museli počítat už dříve. Proto předpokládám, že iPhone 1. generace toto nebude podporovat. A k čemu to může být dobré? Jen pro aplikace 3. stran, nebo bude i nějaká přímo od applu?

 2. Já myslím že hardwarová úprava netřeba. Pin pro mikrofon je tam přece od začátku. Takže se softwarově sníží citlivost a voila mono line in.

 3. Mno domnívám se, už kuli tomu že iPhone 1. gen měl headset s mikrofonem taky a ten se zapojoval taky do samice, by to mělo jít u obou modelů (a jako vlastnik 1. gen v to doufam :)

 4. Jazz: Ale důležité je porovnat, kde je ten pin pro mikrofon a kde bývá signál na line-in. Mně tahle funkce nepřipadá moc důvěryhodně.

  Mně se telefonní číslo zobrazuje dobře. Mám teda nastavený německý Region format.

 5. To je stejné. Aspoň já používám sluchátka z 1st gen na 3G a všechno chodí k naprosté spokojenosti. I když u Applu člověk nikdy neví :) .

 6. pred dvoma rokmi by si zrejme nikto nedokazal ani len predstavit, ako moze funkcia pre vypnutie spell checkra urobit ludi stastnymi :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?