iPhone firmware 2.2 už čoskoro – s podporou nových jazykov a vypnutia autokorekcie

Podľa rôznych relatívne nedôveryhodných zdrojov (iPhoneHellas.gr), by mala spoločnosť Apple vydať nový firmware, verziu 2.2, už 21. novembra. Betaverzie firmwaru 2.2 sa posledné týždne intenzívne testovali.

 • Nový vzhľad Safari s vyhľadávacím poľom Google v hornej časti (tzv. titlebar)
 • 461 japonských „emoji“ ikon (japonské emotikony, na žiadosť užívateľov)
 • Možnosť použitia jacku ako Line-in vstup
 • Do Google Maps pridaný Google Street View (fotky priamo z ulíc) a Google Transit information – nové funkcie ako Routes public transport, Walking directions, Location sharing
 • Možnosť priameho sťahovania podcastov z iTunes Music Store cez Wi-Fi, možnosť ohodnotiť hviezdičkami aplikáciu po jej odstránení.
 • Podpora nových jazykov
 • Podpora vypnutia autokorekcie pri písaní

Pre nás najzaujímavejšia novinka je pravdepodobne podpora nových jazykov v „International“ – formát telefónneho čísla, čas a dátum sa stále nezobrazuje optimálne pre naše podmienky, pretože iPhone zatiaľ nepodporuje formáty používané v Česku a na Slovensku (môžete si však v súčasnosti zvoliť nejaký podobný formát inej krajiny).

Vypnutie autokorekcie by mohlo konečne zrušiť aj často otravné automatické vkladanie textu z vášho Address Booku.

komentárov
 1. Možnosť použitia jacku ako Line-in vstup? To vyžaduje hardwarovou úpravu, tak s tím asi museli počítat už dříve. Proto předpokládám, že iPhone 1. generace toto nebude podporovat. A k čemu to může být dobré? Jen pro aplikace 3. stran, nebo bude i nějaká přímo od applu?

  0
  0
 2. Já myslím že hardwarová úprava netřeba. Pin pro mikrofon je tam přece od začátku. Takže se softwarově sníží citlivost a voila mono line in.

  0
  0
 3. Mno domnívám se, už kuli tomu že iPhone 1. gen měl headset s mikrofonem taky a ten se zapojoval taky do samice, by to mělo jít u obou modelů (a jako vlastnik 1. gen v to doufam :)

  0
  0
 4. Jazz: Ale důležité je porovnat, kde je ten pin pro mikrofon a kde bývá signál na line-in. Mně tahle funkce nepřipadá moc důvěryhodně.

  Mně se telefonní číslo zobrazuje dobře. Mám teda nastavený německý Region format.

  0
  0
 5. pred dvoma rokmi by si zrejme nikto nedokazal ani len predstavit, ako moze funkcia pre vypnutie spell checkra urobit ludi stastnymi :)

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.