iPhone firmware 2.2 už čoskoro – s podporou nových jazykov a vypnutia autokorekcie

Podľa rôznych relatívne nedôveryhodných zdrojov (iPhoneHellas.gr), by mala spoločnosť Apple vydať nový firmware, verziu 2.2, už 21. novembra. Betaverzie firmwaru 2.2 sa posledné týždne intenzívne testovali.

 • Nový vzhľad Safari s vyhľadávacím poľom Google v hornej časti (tzv. titlebar)
 • 461 japonských „emoji“ ikon (japonské emotikony, na žiadosť užívateľov)
 • Možnosť použitia jacku ako Line-in vstup
 • Do Google Maps pridaný Google Street View (fotky priamo z ulíc) a Google Transit information – nové funkcie ako Routes public transport, Walking directions, Location sharing
 • Možnosť priameho sťahovania podcastov z iTunes Music Store cez Wi-Fi, možnosť ohodnotiť hviezdičkami aplikáciu po jej odstránení.
 • Podpora nových jazykov
 • Podpora vypnutia autokorekcie pri písaní

Pre nás najzaujímavejšia novinka je pravdepodobne podpora nových jazykov v „International“ – formát telefónneho čísla, čas a dátum sa stále nezobrazuje optimálne pre naše podmienky, pretože iPhone zatiaľ nepodporuje formáty používané v Česku a na Slovensku (môžete si však v súčasnosti zvoliť nejaký podobný formát inej krajiny).

Vypnutie autokorekcie by mohlo konečne zrušiť aj často otravné automatické vkladanie textu z vášho Address Booku.

komentárov
 1. Možnosť použitia jacku ako Line-in vstup? To vyžaduje hardwarovou úpravu, tak s tím asi museli počítat už dříve. Proto předpokládám, že iPhone 1. generace toto nebude podporovat. A k čemu to může být dobré? Jen pro aplikace 3. stran, nebo bude i nějaká přímo od applu?

  0
  0
 2. Já myslím že hardwarová úprava netřeba. Pin pro mikrofon je tam přece od začátku. Takže se softwarově sníží citlivost a voila mono line in.

  0
  0
 3. Mno domnívám se, už kuli tomu že iPhone 1. gen měl headset s mikrofonem taky a ten se zapojoval taky do samice, by to mělo jít u obou modelů (a jako vlastnik 1. gen v to doufam :)

  0
  0
 4. Jazz: Ale důležité je porovnat, kde je ten pin pro mikrofon a kde bývá signál na line-in. Mně tahle funkce nepřipadá moc důvěryhodně.

  Mně se telefonní číslo zobrazuje dobře. Mám teda nastavený německý Region format.

  0
  0
 5. To je stejné. Aspoň já používám sluchátka z 1st gen na 3G a všechno chodí k naprosté spokojenosti. I když u Applu člověk nikdy neví :) .

  0
  0
 6. pred dvoma rokmi by si zrejme nikto nedokazal ani len predstavit, ako moze funkcia pre vypnutie spell checkra urobit ludi stastnymi :)

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.