Zhrnutie noviniek a udalostí

 • v USA už beží televízna reklama od operátora AT&T na iPhone. Zariadenie sa začne podľa reklamy predávať za morom 29. júna 2007. Predobjed­návky nie sú podľa aktuálnych informácií možné. Reklamy si môžete pozrieť na Apple.com.
 • Okolo piesní bez DRM na iTunes sa vytvoril nemalý rozruch. Užívatelia si všimli, že veľkosť MP3 súboru bez DRM je rôzna v závislosti od použitého iTunes účtu. Preto bol Apple podozrievaný z ukladania informácii o užívateľoch do samotnej piesne, čo by mohlo pomôcť odhaľovať ilegálne zdieľanie v P2P sieti. Táto informácia však nie je oficiálne potvrdená.
 • Apple TV sa už predáva aj so 160 GB diskom. Spoločnosť Apple tak zrejme zareagovala na vlnu kritiky – prvý uvedený model obsahoval len 40 GB disk. Rozdiel v cene je 100 USD ($399/$299).
 • Tento mesiac bude možné po nainštalovaní aktualizácie sledovať na Apple TV videá zo servera YouTube.com. YouTube pripravuje videá v Apple kodeku H.264. Aktuálne klasické flashové videá zrejme nebude možné prezerať, dostupnosť a funkčnosť tejto novinky teda bude hlavne závisieť od inovácií a spolupráce Apple a YouTube. iPhone a iPod tiež dokážu prehrávať video H.264.
 • Aktualizácia Mac OS X 10.4.10 už bola vypustená pre betatesterov. Pôvodne sme si zrejme všetci mysleli, že po 10.4.9 prejdeme na 10.5 (Leopard), no Leopard bol posunutý na október a Apple teda musel použiť netradičné dvojciferné označenie aktualizácie. Môžeme očakávať aj 10.4.11, 10.4.12 a tak ďalej.
 • Na konferencii All Things Digital sa priateľsky stretli Steve JobsBill Gates. Hovorili prevažne o histórii, chybách z minulosti, partnerstve ale aj budúcnosti. Obaja zanechali dobrý marketingový dojem a domnievam sa, že práve to bol ich zámer – zmierniť ľudí a niektoré nedávne mediálne „vojny“. Počas rozhovorov vzniklo aj niekoľko vtipných fotografií z prehnanej gestikulácie Billa Gatesa, ale na tie v rámci zachovania mieru osobne radšej nebudem odkazovať. :)
 • Spoločnosť Apple je aktuálne hodnotená na 102 miliárd USD, čím poráža napr. Dell (61 mld.), Microsoft je hodnotený až na 292 miliárd USD. Ceny akcií spoločnosti Apple stále rastú, aktuálne 118 USD za akciu, pričom na konci roka 2005 bola cena len okolo 40 USD.
komentárov
 1. ad itunes: apple samozrejme ukladá informácie o užívateľoch do skladieb, ktoré si stiahli (konkrétne meno a e-mail), a to tak do chránených ako aj nechránených. je to vidno v sumári (jablko-i), dá sa to zistiť aj v termináli (strings cesta/k/suboru.m4p | grep name). je to celkom pochopiteľné, hudba bez ochrany nie je voľne zdieľateľná hudba…

  0
  0
 2. ahojte, mam taky maly problem: ked som klikol na odkaz na Apple reklamy na iPhone, Firefox mi odmietol tie videa prehrat. Nemyslim si, ze by to bolo pluginom, pretoze napriklad reklamy Get A Mac z Apple stranky mi idu prehrat bez problemov. Pomoze niekto…? Dik!

  0
  0
 3. no zasmial som sa :)

  ale bola by haluz keby bill zacal klesat na trhu a konecne by spadol ten Shitdows (windows) pouzivalo manej ovela menej ludi ako dnes !

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.