Zhrnutie noviniek a udalostí

 • v USA už beží televízna reklama od operátora AT&T na iPhone. Zariadenie sa začne podľa reklamy predávať za morom 29. júna 2007. Predobjed­návky nie sú podľa aktuálnych informácií možné. Reklamy si môžete pozrieť na Apple.com.
 • Okolo piesní bez DRM na iTunes sa vytvoril nemalý rozruch. Užívatelia si všimli, že veľkosť MP3 súboru bez DRM je rôzna v závislosti od použitého iTunes účtu. Preto bol Apple podozrievaný z ukladania informácii o užívateľoch do samotnej piesne, čo by mohlo pomôcť odhaľovať ilegálne zdieľanie v P2P sieti. Táto informácia však nie je oficiálne potvrdená.
 • Apple TV sa už predáva aj so 160 GB diskom. Spoločnosť Apple tak zrejme zareagovala na vlnu kritiky – prvý uvedený model obsahoval len 40 GB disk. Rozdiel v cene je 100 USD ($399/$299).
 • Tento mesiac bude možné po nainštalovaní aktualizácie sledovať na Apple TV videá zo servera YouTube.com. YouTube pripravuje videá v Apple kodeku H.264. Aktuálne klasické flashové videá zrejme nebude možné prezerať, dostupnosť a funkčnosť tejto novinky teda bude hlavne závisieť od inovácií a spolupráce Apple a YouTube. iPhone a iPod tiež dokážu prehrávať video H.264.
 • Aktualizácia Mac OS X 10.4.10 už bola vypustená pre betatesterov. Pôvodne sme si zrejme všetci mysleli, že po 10.4.9 prejdeme na 10.5 (Leopard), no Leopard bol posunutý na október a Apple teda musel použiť netradičné dvojciferné označenie aktualizácie. Môžeme očakávať aj 10.4.11, 10.4.12 a tak ďalej.
 • Na konferencii All Things Digital sa priateľsky stretli Steve Jobs a Bill Gates. Hovorili prevažne o histórii, chybách z minulosti, partnerstve ale aj budúcnosti. Obaja zanechali dobrý marketingový dojem a domnievam sa, že práve to bol ich zámer – zmierniť ľudí a niektoré nedávne mediálne „vojny“. Počas rozhovorov vzniklo aj niekoľko vtipných fotografií z prehnanej gestikulácie Billa Gatesa, ale na tie v rámci zachovania mieru osobne radšej nebudem odkazovať. :)
 • Spoločnosť Apple je aktuálne hodnotená na 102 miliárd USD, čím poráža napr. Dell (61 mld.), Microsoft je hodnotený až na 292 miliárd USD. Ceny akcií spoločnosti Apple stále rastú, aktuálne 118 USD za akciu, pričom na konci roka 2005 bola cena len okolo 40 USD.
komentárov
 1. ad itunes: apple samozrejme ukladá informácie o užívateľoch do skladieb, ktoré si stiahli (konkrétne meno a e-mail), a to tak do chránených ako aj nechránených. je to vidno v sumári (jablko-i), dá sa to zistiť aj v termináli (strings cesta/k/suboru.m4p | grep name). je to celkom pochopiteľné, hudba bez ochrany nie je voľne zdieľateľná hudba…

  0
  0
 2. ahojte, mam taky maly problem: ked som klikol na odkaz na Apple reklamy na iPhone, Firefox mi odmietol tie videa prehrat. Nemyslim si, ze by to bolo pluginom, pretoze napriklad reklamy Get A Mac z Apple stranky mi idu prehrat bez problemov. Pomoze niekto…? Dik!

  0
  0
 3. no zasmial som sa :)

  ale bola by haluz keby bill zacal klesat na trhu a konecne by spadol ten Shitdows (windows) pouzivalo manej ovela menej ludi ako dnes !

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.