Zhrnutie noviniek a udalostí

 • v USA už beží televízna reklama od operátora AT&T  na iPhone. Zariadenie sa začne podľa reklamy predávať za  morom 29. júna 2007. Predobjed­návky nie sú podľa aktuálnych  informácií možné. Reklamy si môžete pozrieť na Apple.com.
 • Okolo piesní bez DRM na iTunes sa vytvoril nemalý  rozruch. Užívatelia si všimli, že veľkosť MP3 súboru bez DRM je rôzna  v závislosti od použitého iTunes účtu. Preto bol Apple podozrievaný  z ukladania informácii o užívateľoch do samotnej piesne, čo by mohlo  pomôcť odhaľovať ilegálne zdieľanie v P2P sieti. Táto informácia však  nie je oficiálne potvrdená.
 • Apple TV sa už predáva aj so 160 GB  diskom. Spoločnosť Apple tak zrejme zareagovala na vlnu kritiky – prvý  uvedený model obsahoval len 40 GB disk. Rozdiel v cene je 100 USD  ($399/$299).
 • Tento mesiac bude možné po nainštalovaní aktualizácie sledovať na  Apple TV videá zo servera YouTube.com.  YouTube pripravuje videá v Apple kodeku H.264. Aktuálne klasické flashové  videá zrejme nebude možné prezerať, dostupnosť a funkčnosť tejto novinky  teda bude hlavne závisieť od inovácií a spolupráce Apple a YouTube. iPhone  a iPod tiež dokážu prehrávať video H.264.
 • Aktualizácia Mac OS X 10.4.10 už bola vypustená pre betatesterov.  Pôvodne sme si zrejme všetci mysleli, že po 10.4.9 prejdeme na 10.5  (Leopard), no Leopard bol posunutý na október a Apple teda musel použiť  netradičné dvojciferné označenie aktualizácie. Môžeme očakávať aj  10.4.11, 10.4.12 a tak ďalej.
 • Na konferencii All Things Digital sa priateľsky  stretli Steve JobsBill Gates. Hovorili prevažne  o histórii, chybách z minulosti, partnerstve ale aj budúcnosti. Obaja  zanechali dobrý marketingový dojem a domnievam sa, že práve to bol ich  zámer – zmierniť ľudí a niektoré nedávne mediálne „vojny“. Počas  rozhovorov vzniklo aj niekoľko vtipných fotografií z prehnanej gestikulácie  Billa Gatesa, ale na tie v rámci zachovania mieru osobne radšej nebudem  odkazovať. :)
 • Spoločnosť Apple je aktuálne hodnotená na 102 miliárd USD, čím  poráža napr. Dell (61 mld.), Microsoft je hodnotený až na 292 miliárd  USD. Ceny akcií spoločnosti Apple stále rastú, aktuálne 118 USD za akciu,  pričom na konci roka 2005 bola cena len okolo 40 USD.
komentárov
 1. ad itunes: apple samozrejme ukladá informácie o užívateľoch do skladieb, ktoré si stiahli (konkrétne meno a e-mail), a to tak do chránených ako aj nechránených. je to vidno v sumári (jablko-i), dá sa to zistiť aj v termináli (strings cesta/k/suboru.m4p | grep name). je to celkom pochopiteľné, hudba bez ochrany nie je voľne zdieľateľná hudba…

 2. ahojte, mam taky maly problem: ked som klikol na odkaz na Apple reklamy na iPhone, Firefox mi odmietol tie videa prehrat. Nemyslim si, ze by to bolo pluginom, pretoze napriklad reklamy Get A Mac z Apple stranky mi idu prehrat bez problemov. Pomoze niekto…? Dik!

 3. no zasmial som sa :)

  ale bola by haluz keby bill zacal klesat na trhu a konecne by spadol ten Shitdows (windows) pouzivalo manej ovela menej ludi ako dnes !

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Návod: Ako si nastavíte widgety v iOS 14

Apple včera vydal veľký update svojho OS pre mobilné zariadenia. Jednou z kľúčových noviniek sú widgety, na ktoré sa teraz pozrieme.
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Apple vydá nové verzie svojich OS už dnes!

Apple v rámci svojho včerajšieho eventu, na ktorom predstavil nové Apple Watch Series 6, Apple Watch SE, iPad 8 či iPad…