Telefóny iPhone vo Francúzsku bez obmedzenia a lacnejšie ako v Nemecku

28. novembra odštartoval vo Francúzsku oficiálny predaj iPhonov vo vybraných predajniach od spoločnosti Orange. Do posledného momentu boli utajované niektoré tarify a ceny u tohto operátora a taktiež aj to, že iPhone bude predávaný vo Francúzsku aj v neblokovanej verzii, ktorá je hneď od začiatku predaja ponúkaná zákazníkom.

To, že spoločnosť Orange musí ponúkať iPhone v neblokovanej verzii, bolo už pred časom oficiálne známe, pretože francúzske zákony to prikazujú. Pikoškou je však práve to, že cena neblokovaného iPhonu od spoločnosti Orange je len 749 euro, čo je o 250 euro menej ako v Nemecku. Štandardná cena s viazanosťou je 649 euro, ale aj po dobrovoľnom uzavretí zmluvy s Orange si môžete nechať telefón odblokovať za logických 100 euro. Cena neblokovaného telefónu je teda vo Francúzsku okolo 24 000 sk alebo 19 000 Kč.

Zaujímavé je aj to, že neblokované iPhony, ktoré sú vo Francúzsku určené na predaj, majú nový Firmware 1.1.2 už priamo z Apple fabriky (Kalendárny týždeň 45), táto verzia sa oficiálne nedala odblokovať.

Zdroj: Computerbase.de

Tento postreh k situácií „iPhone v Európe“ nám zaslal čitateľ Štefan Budinský.

komentárov
 1. Okrem toho, máte tam chybu… Štandardná cena je €349, akvšak pri odblokovaní paušálu (teda potreba ostať u Orange France) stojí iPhone €649. Aspoň tak som to čítal ja na macworld.com.

  Ozaj, AT&T ohlásili príchod 3G iPhone na rok 2008.

  0
  0
 2. Ceny sú
  399 euro za iPhone s “iPhone paušálom” od Orange na 2 roky
  549 euro za iPhone s iným Orange paušálom na 2 roky
  649 bez Orange paušálu

  každý je blokovaný na Orange ale každý sa dá za 100 euro dať odblokovať. Čiže odblokovaný je už od 499 euro ale treba platiť ešte 2 roky orangeu za paušál (alebo paušál niekomu predať ak sa to dá…)

  http://www.macrumors.com/2007/11/28/orange-announces-iphone-france-and-unlocking-options/

  Dúfam, že to opravíte a nezmažete môj príspevok ako minule keď som vás upozornil na chybu v článku. Ďakujem.

  0
  0
 3. Autorom je čitateľ Štefan Budinský. Logicky ak vychádzame z údajov, že telefón stojí 649 korún a odblokovaný stoji 749 korún, tak odblokovanie je logicky za sto korún. Matematika základnej školy? ;)

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.