T-Mobile v Nemecku začal predávať odblokované iPhony

Spoločnosť Deutsche Telekom (T-Mobile) v Nemecku kvôli tamojšiemu zákonu musela začať ponúkať iPhone v odblokovanej verzii. Štandardná cena s dvojročnou viazanosťou je 399 euro, neblokovaná verzia má stanovenú cenu na 999 euro. Táto správa sa na internete objavila už 21. novembra a chýrovalo sa o podobných ponukách kvôli zákonom aj vo Francúzsku.

Nemeckí majitelia iPhonov zakúpených pred 19. novembrom si môžu nechať telefón zdarma odblokovať.

Najväčšou zaujímavosťou je však samotné odblokovanie Applom. Je jasné, že telefón sa v Nemecku odblokuje špeciálnym originálnym softwarom. Následné aktualizácie na nový firmware však odblokovanie ponechajú bez poškodenia. Znamená to, že existuje prakticky jednoduchý softwarový spôsob, ako uviesť blokovaný iPhone do stavu neblokovaného a oklamať iTunes.

Pravdepodobne by mohla fungovať low-level kópia dát z odblokovaného iPhonu na zablokovaný, a ten by sa následne odblokoval.

Pokiaľ by crackeri zistili presný postup a skrytý trik, naháňačka na mačku a myš by sa mohla definitívne skončiť. Taktiež by mohol odblokovací software ukradnúť niekto zo zamestancov Apple Store a zdieľať ho na internete. Stiahnete si ho napriek ilegálnosti, alebo vykročíte do nedaľekého Nemecka s pripravenými 999 euro?

UPDATE: Poďla diskusie pod článkom vyerá proces ešte o niečo zložitejšie, keďže IMEI číslo odblokovaného telefónu sa porovnáva online s Apple databázou (iTunes).

komentárov
 1. No podla inych sprav (napr. aj MacRumors) to odblokovanie funguje trocha inac.

  1. Kupite si standardny zablokovany iTelefon.
  2. Doplatite sumu do vysky 999 euro.
  3. Vase IMEI cislo posle predajca (TMobile, Apple Store, …) do ‘centraly’ Apple, kde sa do 24 hodin dostanete do databazy.
  4. Po 24 hodinach Vam iTunes automaticky odomkne ITelefon.

  Takze zase to az take lahke s okopirovanim firmveru nebude.

  Mna osobne len zaraza, ze sa pri kazdej aktualizacii/synchronizacii posiela IMEI kod telefonu cez internet do Applu. To mi prijde ako velmi nepekne riesenie.

  0
  0
 2. Samozrejme 2 roky, opravené, vďaka.

  Ale ak je postup ako píše Pajlo, tak je to už o inom. Odkiaľ sú tieto informácie? Zatiaľ som to nenašiel, ale dáva to zmysel.

  0
  0
 3. “Taktiež by mohol odblokovací software ukradnúť niekto zo zamestancov Apple Store”….nekrmil by som takyto clanok co by bolo keby…

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.