Skrytý efekt minimalizácie okna

Minimalizáciu okien do Docku v Mac OS X sprevádza animácia. Na výber sú dva typy – Genie a Scale. (System Preferences – Dock – Minimize effect).

V Mac OS X existuje ešte jeden typ animácie, ale do nastavení sa z neznámych dôvodov nedostal. Efekt Suck („vtiahnuť“) aktivujete nasledujúcim príkazom v aplikácii Terminal:

defaults write com.apple.dock mineffect suck

Teraz už len musíte reštartovať dock príkazom killall Dock. Typ Suck sa síce ako tretia možnosť neobjaví, ale len tajne aktivuje. Ak sa chcete vrátiť k pôvodnému nastaveniu, stačí vojsť do System Preferences – Dock a nastaviť pôvodnú animáciu. Všetky animácie v Mac OS X najlepšie otestujete držaním klávesy Shift pred jej začiatkom. Napr. Shift + otvorenie Dashboardu, Shift + minimalizácia okna, Shift + Exposé atď. Animácia sa štvornásobne spomalí.

Osobne mi pripadá základný efekt Genie trochu otravný, preto som používal jemný Scale. Suck efekt je zaujímavý a zároveň neobťažujúci.

pozn. Dominik Balogh: pridávam pre lepšie znázornenie nasledujúci screenshot:

Dock Minimize Animations
komentárov
  1. Obzvlásť zaujímavé

    Osobne mi je efekt Genie najsympatickejší.  Mimochodom, v linuxovom Beryle existuje tiež takýto efekt. Open Source vykráda OS X?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?