Predajnosť iPodov, Nike a Apple sa súdia, nový vzhľad iPodu shuffle


Predajnosť iPodov za september nie je taká, ako sa predpokladalo

Krátko po uvedení nových iPodov sa začali analýzy predajnosti. Ben Reitzes predpovedal, že Apple pokročí tento september na 11,5 milióna predaných kusov, zatiaľčo Shaw Wu odhadoval niečo pod 11 miliónov. Obe čísla sú väčšie ako odhady Wall Street, ale v najnovšej správe Gene Munster, analytik spoločnosti Piper Jaffray varuje, že predajnosť nových iPodov nemusí byť taká úspešná, ako sa predpokladalo. Munster je opatrnejší vzhľadom na to, že niektoré modely boli poskytnuté až koncom mesiaca, pravdepodobnosť je 1:4, že nové iPody budú znamenať veľký skok v predajnosti. Podľa dvoch predchádzajúcich septembrových uvedení iPodov na trh sa predajnosť zvýšila uvedením noviniek o 6,1%. Predpoklady pre október sú však 10,42 miliónov iPodov a december by mal byť priam fenomenálnym. Zdroj: arstechnica.com

Spoločnosti Nike a Apple obvinené kvôli patentu Nike+iPod Sport Kit

Právnici Apple čelia tlaku súdnych procesov zahŕňajúc početné čísla žalôb za patenty. V tom poslednom ide o Leaper Footwear proti Nike a Apple, ktorí čelia nasledovnému obvineniu: Leaper je majiteľom patentu z roku 1998 „Performance measuring footwear“ a podľa jeho slov v roku 2000 bola Nike zaslaná kópia patentu; Leaper naznačuje, že Nike licenciu neprijal, ale následne bola vydaná Nike+iPod Sport Kit v roku 2006; spoločnosť podľa jeho slov utrpela dosť veľké škody. Podľa ArsTechnica.com je však otázne, koľko spoločností utrpeli straty z tohto výrobku. Iná spoločnosť, PhatRat Technology, tiež napadla Nike a Apple, ale súdny proces sa nedostal ďaleko; čoskoro pravdepodobne uvidíme súdne rozhodnutie.

Dve nové variácie iPodu shuffle

iPod shuffle sa stal nielen obľúbeným produktom dizajnérov, ale teraz už aj nadácií proti rakovine. iPod shuffle bude v predajniach Target predávaný v obľúbenej ružovej farbe na boj proti rakovine prsníkov. Dodávaný bude spolu s iTunes gift card v hodnote $15.

Ďalšou novou variáciou je model od britského dizajnéra Johna Harringtona, ktorému sa podarilo spojiť niečo luxusné s pekným a užitočným (narozdiel od 18k alebo diamantového Podu shuffle): 5 diamantov a (vraj) renesančný motív. Cena je niečo nad $600.

Vybieľte si zuby počúvaním hudby

Novinka Rock My Teeth – bieliaci produkt je asi najčudnejším (ale možno aj najužitočnejším?) doplnkom k iPodu, o akom som počula. Systém zahŕňa známe peroxidové prúžky, podobne ako v iných bieliacich produktoch na zuby, a tiež „strojček“, ktorý si vložíte do úst. Základ spočíva v tom, že zvuková „energia“ funguje tým istým spôsobom, ako väčšina súčasných bielidiel fungujúcich na svetelnej báze, ktoré stimulujú peroxid na vybielenie zubov. Kde je vlastne použitá hudba a iPod? Zvuk sa pomocou kostí šíri cez ďasná do vašich uší. Ale teraz buďme úprimní: viete si predstaviť niečo viac hlúpe ako počúvanie hudby cez „vyberací strojček“ vo vašich ústach? Ak áno, ako playlist odporúčam skupiny The White StripesToothless People. ;)

Rock My Teeth
komentárov
 1. Človek by si po prečítaní článku myslel, že sa reálne jedná o nový typ iPodu Shuffle. Nie o stále dizajnerske variácie (iba farbičky a pár diamantov…)

  Už mi pripadáte ako Nový čas….

  0
  0
 2. XcoRpi
  Clanky su odlahcenim. Prirovnanie k Novemu Casu je velmi nevhodne. Mozno by bolo zaujimave vytvorit nieco ako sekciu “Zaujimavosti” , kde by sa tieto clanky publikovali. Ale nie je na skodu, ze sa tu nachadzaju.

  0
  0
 3. XcoRpi: Osobne si myslím, že slová “nový vzhľad” nevyjadrujú “nový model”. V podnadpise som použila slovo *variácia*, ktoré znamená “obmena”, “niečo, sa na obmene/obmenách zakladá” (zdroj: Slovník cudzích slov). Samotný text nadpis a podnadpis upresňuje, preto si nemyslím, že slová boli použité nevhodne.

  0
  0
 4. Hmm uz je tu iny Miso okrem mna :)

  Zaujimavosti, to ano… Ale osobne som sa zastavil skor nad “Nike a Apple sa sudia” pochopil som to tak ze sa sudia navzajom :). Holt, aspon ma to donutilo precitat si clanok

  0
  0
 5. A mne sa to s tými “strojčekom” páči!:)) také vhodné do hromadnej dopravy:) Noa, veď nech sa pozerajú, ja budem mať aspoň biele zuby:)

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.