Pokuty za počúvanie hudby

Po veľkom nástupe mobilných telefónov na trh sa vo viacerých krajinách zakázalo telefonovať v autách počas jazdy. Niektorí vodiči telefonovaním spôsobovali nehody.

Rovnaký osud pravdepodobne čaká iPody a mobilné telefóny vo veľkomestách USA. Nie však v autách, ale na prechodoch pre chodcov. Údajne za posledných 5 mesiacov zomreli v New Yorku dvaja ľudia práve kvôli tomu, že boli zaujatí telefónom alebo iPodom a nedávali si pri prechode cez cestu pozor. V týchto mestách majú v ušiach slúchadlá iPodu alebo Blackberry v ruke takmer všetci.

Ľudia sú podľa senátora Krugera „mimo sveta“ a nevnímajú okolie. Vchádzajú na cestu a ohrozujú nie len seba, ale aj vodičov. Podľa dvoch opýtaných obyvateľov New Yorku je to zasa nezmysel, komentovali to so slovami: „na sledovanie okolia potrebujeme len oči, nie uši“.

Ak sa chystáte do veľkomesta USA, tak si dávajte pozor. Ak zákon prejde, mohli by ste dostať až 100 dolárovú pokutu za držanie telefónu alebo počúvanie hudby na prechode pre chodcov.

(zdroj: wcbstv.com)

komentárov
 1. Vacsiu hlupost som este necital. Tejto sprave moze konkurovat iba zakon o povinnom prechode poistencov statu do statnych zdravotnych poistovni. :(

  0
  0
 2. Podla mna to zmysel dava. Tiez som radsej v meste obmedzil iPod z toho dovodu, ze aj ked na 95% vsetkeho pozorovania pouzivam oci, prave usi su to co ma moze varovat o veciach dejucich sa za mnou. Napr sanitka a pod.

  0
  0
 3. Co to zase pisete? Jake USA? Za prve je to pouze navrh jisteho statniho(!) senatora statu NY a musi projit nejprve schvalovacim procesem zakonodarneho sboru jako kazdy jiny zakon. Vite, ony jsou USA federace a jaksi tam funguji demokraticke principy, ze si muze jine zakony odsouhlasit kazdy stat/county/obec. Takze jestlize neco bude platit v NY, neznamena, ze to bude platit v celych USA! Stejne jako treba v nekterych statech plati zakaz mobilu za jizdy a v jinych si muzete telefonovat jak chcete ci v kazdem state a dokonce obci se plati jine dane! Takze jestli si neco schvali nejaky rudy stat, muzete se prestehovat do modreho, pokud vam tamni zakon nevyhovuje – nebo si zvolite jine zastupitele. Kdyby se tak v USA tahle delala legrace z kazdeho priblbleho navrhu, ktery napadne kazdeho poslance v CR. Ale ono je to ted desne cool, delat z USA vetsi blbce nez jsou, ze? ;-)

  0
  0
 4. Anonym: Prepáč, ale vôbec sa to nemyslelo ako narážka na blbcov v USA. Nevyjadroval som žiadne osobné názory na tento návrh zákona, ale priznám sa, že s ním celkom súhlasím. V každom prípade, v zdroji sa píše, že ide o New York a možno ďalšie “podobné veľkomestá” či veľké mestá v štáte NY. Myslel som, že Slovák alebo Čech pravdepodobne nebude zisťovať, či zákon prešiel a kde bude platiť, preto je lepšie upozorniť na USA ako celok. Je samozrejm lepšie vo vlastnom záujme si to pri cestovaní zistiť, takže sa ospravedlňujem. A v závere sa samozrejme píše “…ak zákon prejde” :)

  0
  0
 5. súhlasím s bimbom… minule sa mi stalo bez preháňania som doslova uskočil električke ktorá bola asi pol metra odomňa… mám M-Audio slúchadlá (štuple) ktoré dosť izolujú a tak som nepočul že zo zástavky sa pohla… keby izolovali úplne bolo by asi po mne pretože práve na to crnkátko som zareagoval ale skoro už bolo neskoro :) odvtedy počúvam hudbu asi tak na 1/4 hlasitosti aj menej a oveľa pozornejšie pozerám okolo seba… niečím podložený je aj tento návrh nejak by to riešiť by nebolo zlé ale domnievam sa že toto nieje tá najlepšia cesta…

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.