Paparazzi – screenshoty webstránok

Ak vyvíjate internetové stránky, tak je pravdepodobné, že z nich potrebujete robiť screenshoty. Obrázky webov následne môžete posielať ďalším ľuďom, alebo si ich kvôli archivácii ukladať a neskôr sledovať postupný vývoj a zmeny. Taktiež sa screenshotovanie stránok hodí pri oznamovaní a poukázaní na dizajnové bugy a podobne.Na tento účel je výborný malý a jednoduchý program Paparazzi. Pomocou tejto utility môžete urobiť screenshoty celého webu, bez prehliadača a zbytočnej ďalšej grafiky naokolo. Screenshot teda siaha až po koniec webu, nezávisle na tom, aký je dlhý alebo široký. Stačí zadať minimálne grabované rozlíšenie a následne obrázok uložiť.

Skúste si to s adresou macblog.sk, ten má výšku takmer 10 000px. Z toho dôvodu je v programe možnosť automaticky ukladať aj thumbnaily, teda náhľady.

Paparazzi je zdarma, sťahujte TU, alebo navštívte oficiálne stránky autora.

komentáre
  1. Celkem dobra je na toto i Shiira.
    Umi vyexportovat stranku jako jedno dloooooo….oo…{tak dlouhe, jak je potreba, resp. jsem nenarazil zatim na limit}…oouhle PDF.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?