NAB 2007, bleskovky

  • Na evente NAB 2007 Apple neuviedol žiadne novinky v oblasti počítačov. Priestor bol venovaný filmovému priemyslu. Uvedený bol Final Cut Server, Final Cut Studio 2 s novým programom „Color“, hi-res formát videa Apple ProRes 422 a hardwarový ProRes konvertor IO-HD. Detaily na Engadget. Pre bežných užívateľov sú to nezaujímavé novinky, profesionáli v oblasti filmu/motion by mali zbystriť pozornosť – vylepšený workflow znova ušetrí hodiny času. Odporúčam pozrieť nové videá na oficiálnej stránke Final Cut-u, znova veľmi príjemný Apple marketing v podobe názorov profesionálov a skutočného nasadenia v praxi. Po prezretí webu a videí až dostávam chuť začať pracovať v oblasti filmu a strihu. :)
  • Server ThinkSecret publikoval galériu najnovších screenshotov z poslednej testovacej verzie Mac OS X Leopard. Zmeny sú skôr kozmetické (UNO štýl), brushed metal takmer zmizol.
  • Najnovšie chýry hovoria, že v druhej polovici roka 2007 sa na trhu objavia iPody s Wi-Fi na zdieľanie piesní s kamarátmi (ako to dokáže Zune).
komentárov
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.