NAB 2007, bleskovky

  • Na evente NAB 2007 Apple neuviedol žiadne novinky v oblasti počítačov. Priestor bol venovaný filmovému priemyslu. Uvedený bol Final Cut Server, Final Cut Studio 2 s novým programom „Color“, hi-res formát videa Apple ProRes 422 a hardwarový ProRes konvertor IO-HD. Detaily na Engadget. Pre bežných užívateľov sú to nezaujímavé novinky, profesionáli v oblasti filmu/motion by mali zbystriť pozornosť – vylepšený workflow znova ušetrí hodiny času. Odporúčam pozrieť nové videá na oficiálnej stránke Final Cut-u, znova veľmi príjemný Apple marketing v podobe názorov profesionálov a skutočného nasadenia v praxi. Po prezretí webu a videí až dostávam chuť začať pracovať v oblasti filmu a strihu. :)
  • Server ThinkSecret publikoval galériu najnovších screenshotov z poslednej testovacej verzie Mac OS X Leopard. Zmeny sú skôr kozmetické (UNO štýl), brushed metal takmer zmizol.
  • Najnovšie chýry hovoria, že v druhej polovici roka 2007 sa na trhu objavia iPody s Wi-Fi na zdieľanie piesní s kamarátmi (ako to dokáže Zune).
komentárov
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
Phil Schiller
pokračovanie článku

Phil Schiller nastupuje do dozornej rady OpenAI

Apple a OpenAI už skôr oznámili, že spoločnosti si nebudú navzájom nič platiť za to, že iOS 18 a macOS Sequioa ponúknu čiastočnú integráciu ChatGPT do svojho inteligenčného rozhrania. No zadarmo to predsa len nebude.