Mesiac odhaľovania Apple bugov

Neznámy vývojár a hacker pod menom LMH sa posledné mesiace venoval odhaľovaniu chýb, dier a bugov v kerneloch a browseroch. Jeho kolega, Kevin Finisterre, posledné roky usilovne zisťoval chyby v Mac OS a posielal ich spoločnosti Apple. Keďže sa v tejto oblasti vyznajú, vytvorili projekt odhaľovania chýb v Mac OS X s menom „Január – mesiac Apple bugov“.

V decembri táto správa prebehla celý internet, ale zobral som to s nadhľadom – a urobil som dobre. Prvý odhalený „bug“ sa ani netýka samotného Apple, ale multimediálneho prehrávača VLC, ktorý je open-source a beží aj na Linuxe a Windows. Chyba sa týka prehrávača.

Ďalší bug je diera v QuickTime, o ktorej sme už písali a bola opravená.

Ak sa prvý deň začal prehrávačom VLC, ktorý s Apple ani nesúvisí, tak pravdepodobne bola celá záležitosť len marketingový výmysel a LMH nevytiahne žiadne eso z rukáva. Uvidíme – ak sa objaví niečo zaujímavé, budem o tom informovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.