Mesiac odhaľovania Apple bugov

Neznámy vývojár a hacker pod menom LMH sa posledné mesiace venoval odhaľovaniu chýb, dier a bugov v kerneloch a browseroch. Jeho kolega, Kevin Finisterre, posledné roky usilovne zisťoval chyby v Mac OS a posielal ich spoločnosti Apple. Keďže sa v tejto oblasti vyznajú, vytvorili projekt odhaľovania chýb v Mac OS X s menom „Január – mesiac Apple bugov“.

V decembri táto správa prebehla celý internet, ale zobral som to s nadhľadom – a urobil som dobre. Prvý odhalený „bug“ sa ani netýka samotného Apple, ale multimediálneho prehrávača VLC, ktorý je open-source a beží aj na Linuxe a Windows. Chyba sa týka prehrávača.

Ďalší bug je diera v QuickTime, o ktorej sme už písali a bola opravená.

Ak sa prvý deň začal prehrávačom VLC, ktorý s Apple ani nesúvisí, tak pravdepodobne bola celá záležitosť len marketingový výmysel a LMH nevytiahne žiadne eso z rukáva. Uvidíme – ak sa objaví niečo zaujímavé, budem o tom informovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.